Pasaulyje

2019.05.13 18:56

Turkijos teismas 2013 metų sprogdintojui skyrė 53 įkalinimo iki gyvos galvos bausmes

BNS 2019.05.13 18:56

Turkijos teismas pirmadienį skyrė daugiau kaip 50 įkalinimo iki gyvos galvos bausmių vyrui, nuteistam už 2013 metų sprogdinimus, dėl kurių šalis kaltina Siriją, pranešė vietos žiniasklaida.

Yusufas Nazikas buvo nuteistas už pagalbą organizuojant 2013 metų gegužės ataką Reichanli Pietų Turkijoje. Vyriausybės duomenimis, per dviejuose automobiliuose buvusių bombų sprogimus žuvo 52 žmonės ir dar daugiau kaip 140 buvo sužeista. Tuo metu tai buvo daugiausiai gyvybių pareikalavęs išpuolis per šalies istoriją.

Ankaros teismas skyrė 53 sunkesnes įkalinimo iki gyvos galvos bausmes: po vieną už kiekvieną auką ir dar vieną už „valstybės vienybės ir vientisumo griovimą“, pranešė naujienų agentūra DHA.

Sunkesnės kalėjimo iki gyvos galvos bausmės, kuriomis Turkijoje buvo pakeistos mirties bausmės, reiškia griežtesnes kalinimo sąlygas.

Turkijos pilietį Y. Naziką pernai rugsėjį turkų žvalgybos tarnybos sučiupo Sirijos Latakijos mieste – Sirijos prezidento Basharo al Assado šalininkų bastione.

Turkija, kuri rėmė opoziciją B. al Assadui, kaltino Sirijos vyriausybę dėl atakos Reichanli, bet Damaskas neigė atsakomybę.

Tuo metu, kai Y. Nazikas buvo sučiuptas, Turkijos valstybinė Anatolijos naujienų agentūra paskelbė filmuotą medžiagą, kurioje esą matyti jo prisipažinimas, kad už ataką atsakingas jis ir kad įvykdyti išpuolį nurodė Damaskas.