Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.13 17:23

Sudano kariniai valdytojai ir protestuotojai atnaujino derybas, kad grąžintų civilių valdžią

BNS 2019.05.13 17:23

Sudano kariniai valdytojai ir protestų lyderiai pirmadienį, po kelias dienas trukusios aklavietės, atnaujino itin svarbias derybas dėl valdžios perdavimo civilinei administracijai, naujienų agentūrai AFP sakė protestų judėjimo atstovė.

Tarp Aljanso už laisvę ir permainas atstovų derybose yra protestų lyderiai Omaras al Digeiras (Omaras Digeiras) ir Satea al Hajas, sakė judėjimo atstovė Mashar Darraj.

Susitikimas vyko už uždarų durų suvažiavimų centre Chartumo centriniame rajone, pranešė AFP korespondentas.

Naujausias derybų, susidūrusių su kliūtimis keliais svarbiais klausimais, ratas buvo surengtas tūkstančiams protestuotojų toliau stovyklaujant prie armijos būstinės sostinės centre ir reikalaujant generolų pasitraukimo.

Jie sakė, jog yra pasiryžę priversti valdančiąją karinę tarybą perleisti valdžią – taip kaip privertė armiją balandžio 11 dieną nušalinti ilgametį prezidentą Omarą al Bashirą.

Protestų aljansas šeštadienį sakė, kad generolai pakvietė judėjimą naujam derybų ratui.

Armijos generolai ir protestuotojai nesutaria dėl to, kas dirbs naujoje valdančiojoje institucijoje, kuri pakeis dabartinę karinę tarybą.

Generolai siūlė, kad naujajai tarybai vadovautų kariškiai, o protestų lyderiai nori, kad joje daugumą sudarytų civiliai.

Praėjusio mėnesio pabaigoje Aljansas, vienijantis protestų organizatorius, opozicijos partijas ir sukilėlių grupes, įteikė generolams savo pasiūlymus dėl civilių vadovaujamos laikinosios vyriausybės.

Tačiau generolai išreiškė „daugelį abejonių“ dėl Aljanso gairių. Jie atkreipė dėmesį į jo tylą dėl islamo šariato teisės konstitucinio statuso, kuris buvo gairė visiems įstatymams valdant O. al Bashirui, bet yra nepriimtinas sekuliariosioms grupėms, tokioms kaip Sudano komunistų partija ir kai kurios Aljansui priklausančios sukilėlių frakcijos.

Aljansas yra sakęs, kad atsinaujinus deryboms nori „išsiaiškinti visus šiuos punktus per 72 valandas“.

Tuo tarpu protestuotojų prie armijos būstinės dieną dėl svilinančio karščio sumažėjo, bet vakare, pasibaigus musulmonų šventojo Ramadano mėnesio dienos pasninkui, jų vis tiek susirenka tūkstančiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi