Pasaulyje

2019.05.13 15:49

Britanijoje reitinguose konservatoriai smuko į penktą vietą artėjant EP rinkimams

ELTA 2019.05.13 15:49

Prieš Europos Parlamento rinkimus apklausose vis labiau smunka Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May Konservatorių partijos populiarumas.

Remiantis apklausos, kurią laikraščio „Times“ užsakymu atliko nuomonės tyrimo institutas „YouGov“, rezultatais, toriai su 10 proc. balsų šiuo metu yra tik penkti, informuoja agentūra „Reuters“.

Nepavejama pirmojoje vietoje rikiuojasi Nigelo Farage`o naujoji „Brexito“ partija, kurią remia 34 proc. rinkėjų. Nuo jos toli atsilikusi yra Leiboristų partija, kuriai Europos Parlamento rinkimuose prognozuojamas tik 16 proc. piliečių pasitikėjimas. Treti yra liberaldemokratai (15 proc.), po jų eina žalieji (11 proc.). Remiantis savaitgalį paskelbtais instituto „Opinium“ rezultatais, toriai dar buvo ketvirti.

Mažėjanti parama Konservatorių partijai didina spaudimą Th. May. Premjerė derasi su leiboristais, kad vis dėlto rastų daugumą parlamente savo „Brexito“ kursui. Ji jau pažadėjo atsistatydinti, jei parlamentarai pritars išstojimo sutarčiai.

Th. May „Brexito“ susitarimas parlamente jau buvo triskart atmestas. Pradžioje Didžiosios Britanijos išstojimas iš Bendrijos buvo numatytas kovo pabaigoje, tačiau data buvo atidėta. Dabar numatyta, kad Jungtinė Karalystė liks ES iki vėliausiai spalio pabaigos ir todėl šalis turės dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose gegužės 23 dieną.