Pasaulyje

2019.05.13 15:48

Europos Komisija baiminasi Rusijos kišimosi iš dezinformacijos apie Europos rinkimus

BNS 2019.05.13 15:48

Europos Sąjungos teisingumo ir vartotojų apsaugos komisarė Vera Jourova išreiškė nuogąstavimą dėl galimos dezinformacijos kampanijos per Europos Parlamento rinkimus, kurią, be kitų, galėtų vykdyti ir Rusija, pirmadienį pranešė vokiečių transliuotojo „Deutsche Welle“ radijas.

„Negalime leisti, kad rinkimus bent vienoje ES valstybėje narėje iškreiptų manipuliacijos“, – vokiečių žiniasklaidai sakė V. Jourova.

„Šiuo metu išgyvename skaitmenines ginklavimosi varžybas. Europai reikia turėti tai omenyje“, – pažymėjo ji.

JAV laikraštis „The New York Times“ anksčiau rašė, kad prieš Europos Parlamento rinkimus socialinių tinklų svetainėse ir paskyrose, susijusiose su Rusija ir kraštutinių dešiniųjų organizacijomis, platinama dezinformacija. Internete skleidžiamos melagingos istorijos yra susijusios su ES, NATO ir imigracijos temomis, pažymėjo laikraštis.

Europos specialiosios tarnybos išaiškino tūkstančius puslapių medžiagos, susijusių su dezinformacija. Tyrėjai mano, kad šią medžiagą galėjo pamatyti milijonai žmonių, rašė „The New York Times“. ES oficialiai neapkaltino Rusijos parama kuriam nors konkrečiam kandidatui, priduriama straipsnyje.

Buvęs FTB analitikas ir nekomercinės organizacijos „Advance Democracy“ įkūrėjas Danielis Jonesas laikraščiui sakė, kad dezinformacijos taikinys yra ne patys rinkimai: tikslas yra pakirsti ES piliečių pasitikėjimą demokratijos institucijomis.

Europos Parlamento rinkimai vyks gegužės 23–26 dienomis.