Pasaulyje

2019.05.13 14:56

Britų taryboje dirbusi iranietė už šnipinėjimą nuteista kalėti 10 metų 

BNS 2019.05.13 14:56

Britų taryboje dirbusi iranietė buvo nuteistas kalėti 10 metų už „šnipinėjimą“, pirmadienį pranešė Irano teismų sistemos naujienas skelbiantis tinklalapis „Mizan Online“.  

„Irano pilietė, vadovavusi britų kultūros tarybos, vadinamos Britų taryba, Irano skyriui, bendradarbiavo su britų žvalgybos agentūromis“, – nurodė tinklalapis, remdamasis teismų sistemos atstovu spaudai Gholamhosseinu Esmaili. 

Anot jo, teismo nuosprendis buvo paskelbtas neseniai. Gh. Esmaili nenurodė nuteistosios pavardės, tik pasakė, kad ji buvo nuteista po to, kai „atvirai prisipažino“ dėl jai inkriminuojamų nusikaltimų. 

Gh. Esmaili pridūrė, kad moteris, kuriai buvo pavesta rengti ir įgyvendinti kultūrinės „infiltracijos“ projektus, buvo areštuota Irano žvalgybos bei saugumo agentūrų „prieš daugiau nei vienerius metus“.    

Britų taryba yra užsienyje veikianti Jungtinės Karalystės kultūros ir švietimo organizacija. Jos tinklalapyje skelbiama, kad organizacija neturi savo padalinio Irane.  

Irano valdžia prieš daugiau nei dešimtmetį uždarė Britų tarybos padalinį. Anot Gh. Esmaili, tai buvo padaryta, nes organizacija užsiėmė „neteisėta veikla“. 

Teismų sistemos atstovas sakė, kad kaltę pripažinusi įtariamoji papasakojo, kaip buvo užverbuota, ir suteikė informacijos apie „britų saugumo agentūros jai duotas instrukcijas“. 

Anot Gh. Esmaili, įtariamoji buvo „iranietė studentė, norėjusi gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje“. Jo teigimu, ją „pasamdė Britų taryba, ir ji nekart vyko į Iraną prisidengusi netikrais vardais... ir mezgė ryšius su meno ir teatro grupėmis“.    

2018 metais Irane buvo areštuota Londone gyvenusi Britų tarybos darbuotoja, atvykusi aplankyti giminių. Kol kas neaišku, ar būtent jai pirmadienį buvo paskelbtas nuosprendis. 

Nuosprendis buvo paskelbtas tarp Irano ir Didžiosios Britanijos tvyrant įtampai dėl dvigubą pilietybę turinčios Nazanin Zaghari-Ratcliffe (Nazanin Zagari-Ratklif), areštuotos 2016 metais, kai rengėsi išvykti iš Teherano.  

N. Zaghari-Ratcliffe, dirbusi „Thomson Reuters“ labdaros fonde, šiuo metu atlieka penkerių metų laivės atėmimo bausmę, skirtą už tai, kad esą planavo nuversti Irano vyriausybę.