Pasaulyje

2019.05.12 17:43

Mianmare pilotas lėktuvą nutupdė be priekinės važiuoklės

LRT.lt2019.05.12 17:43

Mianmaro nacionalinių avialinijų pilotas keleivinį lėktuvą nutupdė be priekinių ratų, praneša „Deutsche Welle“.

Kapitonas Myatas Moe Aungas sėkmingai nutupdė lėktuvą šiaurės Mianmare po to, kai neišsiskleidė priekinė lėktuvo važiuoklė. Pilotui pavyko lėktuvą nutupdyti ant nosies. Keleiviai ir įgulos nariai nepatyrė jokių sužalojimų.

„Pilotas atliko nuostabų darbą“, – po įvykio sakė Mianmaro Transporto ir komunikacijos ministerijos sekretorius Winas Khantas. Jis pridėjo, kad situacija tiriama.

Oro linijos nenurodė, kiek keleivių buvo lėktuve. Savo tinklapyje lėktuvo gamintojas informuoja, kad tokiuose lėktuvuose paprastai įrengiama 96–114 vietų.

Valstybės valdomos avialinijos informavo, kad lėktuvas pakilo iš Jangono ir skrido į Madalėjaus oro uostą, kur pilotui nepavyko išskleisti nusileidimo įrangos. Tuomet jis bandė atsarginio nusileidimo įrangą, tačiau ši taip pat nesuveikė.

Po to pilotui teko apsukti porą ratų aplink oro uostą, kad būtų įsitikinta, jog važiuoklė tikrai nenusileidžia. Tai patvirtinus, pilotas ėmėsi avarinio nusileidimo procedūros ir išnaudojo turimą kurą, kad nusileidimo metu lėktuvo svoris būtų mažesnis.

Socialiniuose tinkluose plinta nepatvirtintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad dėl nusileidimo lėktuve tvyro dūmai. Po nusileidimo keleiviai nedelsiant išlaipinami.

Tai jau antras incidentas Mianmare šią savaitę. Trečiadienį „Biman Bangladesh“ avialinijų lėktuvas nuriedėjo nuo tako dėl stipraus vėjo. Per incidentą buvo sužeista 17 žmonių, tarp kurių – ir lėktuvo pilotas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.