Pasaulyje

2019.05.12 14:57

Irano lyderis apie JAV spaudimą: nepasiduosime

Iranas nepasiduos politiniam ir ekonominiam Vašingtono spaudimui, pareiškė šalies prezidentas Hassanas Rouhanis.

„Pasidavimas yra nesuderinamas su mūsų kultūra ir religija, žmonės tam nepritars, todėl turime nepasiduoti ir rasti sprendimus“, – politiniams aktyvistams kalbėjo Irano lyderis, sakoma prezidentūros pranešime.

H. Rouhanis dabartinę situaciją šalyje palygino su karu tarp Irano ir Irako 1980-1988 metais.

„Šiandien negalime pasakyti, kad dabartinės sąlygos ir geresnės ar blogesnės nei mums primesto karo su Iraku metais, tačiau karo metais mes neturėjome problemų su bankininkyste, naftos pardavimu, importu ir eksportu. Vienintelė mums taikoma sankcija buvo ginkluotės įsigijimo boikotas“, – sakė H. Rouhanis.

Trečiadienį Irano prezidentas paskelbė, kad Teheranas trauksis iš 2015-ųjų tarptautinio Irano branduolinės programos susitarimo, nebent kitos valstybės pažadės skubiai sušvelninti sankcijas Iranui. Po H. Rouhanio pareiškimo Donaldas Trumpas, lygiai prieš metus patraukęs JAV iš branduolinio susitarimo, tikino norintis susisiekti tiesiogiai su Irano lyderiu.

„Ko aš norėčiau iš Irano... Norėčiau, kad Iranas man paskambintų. Mes nenorime pakenkti Iranui. Mes norime, kad jie būtų stiprūs ir didūs, ir turėtų puikią ekonomiką“, – sakė D. Trumpas.