Pasaulyje

2019.05.12 10:00

Pompeo: vizito Rusijoje metu aptarsime Afganistaną, Venesuelą ir Siriją

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo vizito Rusijoje metu tikisi aptarti situaciją Venesueloje, taip pat rasti Vašingtono ir Maskvos bendradarbiavimo galimybių dėl Afganistano ir Sirijos.

„Prezidentas (Donaldas) Trumpas sakė man vykti į Rusiją, kad aptartume platų klausimų ratą. Yra daugybė sričių, kuriose, tikiuosi, galėsime rasti bendrų interesų su Rusija. Galbūt nepavyks. Jei nesugebėsime, tada eisime kiekvienas savo keliu“, – interviu televizijai CNBC sakė M. Pompeo.

„Visgi tai svarbu. Pamenu, kai buvau CŽA (Centrinės žvalgybos agentūros) direktorius, mes glaudžiai bendradarbiavome su Rusija kovos su terorizmu srityje. Tikiu, kad šis darbas buvo svarbus, jis leido išgelbėti daugelio amerikiečių ir rusų gyvybes“, – tęsė M. Pompeo.

Visgi, pabrėžė JAV diplomatijos vadovas, bus ir sričių, kur Vašingtono ir Maskvos nuomonės skirsis.

„Yra sričių, prie kurių mes prieisime, remdamiesi visiškai skirtingomis vertybėmis, mūsų požiūriai skirsis, tada mes ginsime amerikiečių interesus. Tačiau tose srityse, kur mums pavyks rasti bendrą poziciją ir interesus, mes dirbsime kartu, tai visiškai priimtina, tai būtina“, – kalbėjo valstybės sekretorius, netiesiogiai užsimindamas apie Venesuelą, kurioje Vašingtonas palaiko laikinuoju prezidentu pasiskelbusį Juaną Guaido, o Maskva – režimo lyderį Nicolą Maduro.

Paklaustas, kokiose konkrečiai srityse JAV ir Rusija galėtų bendradarbiauti, M. Pompeo atsakė: „Sirija – geras pavyzdys. Tikiuosi, kad rasime galimybių bendram darbui Afganistane, Rusija taip pat susiduria su terorizmo grėsme iš Afganistano“, – sakė M. Pompeo.