Pasaulyje

2019.05.12 09:57

Izraelio ambasadorius Vokietijoje: vengiame AfD dėl jų užgaulių pasisakymų apie holokaustą

Izraelio ambasadorius Vokietijoje Jeremy`is Issacharoffas atskleidė vengiantis kraštutinės dešinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) dėl „itin užgaulaus požiūrio“ į holokaustą.

„Mano nuomonė čia labai aiški. Neturime jokių ryšių su AfD“, - interviu naujienų agentūrai dpa sakė J. Issacharoffas.

„Jų lyderiai ne kartą kalbėjo tai, ką aš laikau itin užgauliais dalykais žydų, Izraelio ir holokausto atžvilgiu“, - pridūrė ambasadorius.

Pasak jo, nors daugelis vokiečių gerbia holokausto atminimą, tai negalioja AfD. J. Issacharoffas sakė neseniai lankęsis vienoje nacių koncentracijos stovykloje netoli Berlyno.

„Man labai sunku galvoti apie pokalbį su tais, kurie tokiai praeičiai jaučia nostalgiją“, - tikino J. Issacharoffas.

Pernai AfD lyderis Alexanderis Gaulandas mitinge pareiškė, kad „Hitleris ir naciai yra tik kruopelė paukščių mėšlo, užtiškusio ant daugiau nei tūkstantmečio Vokietijos istorijos“. Visgi vėliau A. Gaulandas pabrėžė, kad jo pasisakymas nebuvo išmintingas, jį lengva „netinkamai interpretuoti“.

2017-aisiais vienas iš AfD įkūrėjų Bjoernas Hoecke pareikalavo „180 laipsnių kampu“ apsukti Vokietijoje įsigaliojusią Antrojo pasaulio karo atminties kultūrą. B. Hoecke taip pat naudojo nacių laikų retoriką ir sukritikavo Berlyno holokausto memorialą, o tai sukėlė didžiulį visuomenės pasipiktinimą.