Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.11 15:54

JAV Kongreso demokratai: Muelleris kitą savaitę dar neduos parodymų

BNS 2019.05.11 15:54

Amerikiečių specialusis prokuroras Robertas Muelleris, kurio tyrimas dėl numanomo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus supurtė ir šiaip susiskaldžiusį Vašingtoną, kitą savaitę dar neliudys Kongrese, penktadienį paskelbė vienas iš demokratų lyderių.

Atstovų Rūmų Teismu komiteto pirmininkas Jerry Nadleris iš pradžių norėjo, kad R. Muelleris duotų parodymus gegužės 15 dieną, bet pabrėžė, kad labai laukiamo pasirodymo prieš įstatymų leidėjus galutinė data dar svarstoma.

„To nebus kitą savaitę, – žurnalistams sakė demokratas. – Bet mes deramės su (R. Muelleriu); kalbamės tiek su juo, tiek su Teisingumo departamentu“.

Pasak J. Nadlerio, jo vadovaujamas komitetas prireikus pateiks specialiajam prokurorui teisiškai privalomą šaukimą į Kongresą, bet išreiškė viltį, kad tokio drastiško žingsnio pavyks išvengti.

Šiuos komentarus J. Nadleris išsakė dvi dienos po to, kai teisę pradėti prezidento apkaltos procedūrą turinčio Teismų komiteto nariai per balsavimą rekomendavo, kad generalinis prokuroras Williamas Barras būtų pripažintas parodžiusiu nepagarbą Kongresui, nes jis atsisakė pateikti įstatymų leidėjams nesuredaguotą R. Mullerio ataskaitą bei įrodymus, kuriais grindžiamas šis dokumentas.

Specialusis prokuroras anksčiau pareiškė, kad keturių puslapių ataskaitos santrauką parengęs W. Barras netiksliai apibūdino tyrėjų išvadas ir taip „suklaidino visuomenę“.

Dėl šio ginčo ir W. Barro atsisakymo pateikti visą specialiojo prokuroro ataskaitą kongresmenai ėmė vis labiau domėtis, ką jiems pasakytų pats R. Muelleris.

W. Barras teigia neprieštaraujantis, kad R. Mulleris duotų parodymus įstatymų leidėjams.

JAV prezidento Donaldo Trumpo, kurio rinkimų štabas, kaip tvirtina demokratai, galimai buvo susimokęs su Maskva, nuomonė šiuo klausimu nuolat kinta.

Nors iš pradžių jis sakė neprieštaraująs, kad R. Muelleris stotų prieš Kongresą, praėjusį savaitgalį prezidentas parašė socialiniame tinkle „Twitter“, jog „Bobas (Robertas) Muelleris neturėtų duoti parodymų“.

Ketvirtadienį valstybės vadovas vėl persigalvojo ir pareiškė: „Paliksiu šį klausimą mūsų puikiam generaliniam prokurorui. Jis priims sprendimą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi