Pasaulyje

2019.05.10 17:20

Tunise konfiskuota 2 mln. eurų vertės koralų siunta

BNS 2019.05.10 17:20

Tuniso tarnybos penktadienį paskelbė konfiskavusios 671 kg neteisėtai surinktų 2 mln. eurų vertės raudonųjų koralų siuntą ir areštavusios 10 nelegalia prekyba įtariamų asmenų.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos atstovo Sofiene'o Zaago, tai buvo pirmoji šioje Šiaurės Afrikos valstybėje perimta tokio dydžio siunta.

Tunise griežtai reglamentuojamas juvelyrų itin vertinamų raudonųjų koralų rinkimas Viduržemio jūroje, o kaimyniniame Alžyre – apskritai uždraustas. Nepaisant to, narai toliau paslapčiomis plėšia rifus, o jų renkami koralai dažniausiai eksportuojami į Europą.

Tuniso nacionalinė gvardija pranešė suėmusi septynis tunisiečius, alžyrietį ir du ispanus, galimai užsiėmusius neteisėta prekyba. Ispanai dirbo vienai tarptautinei importo ir eksporto kompanijai, įtariamai be teisėto verslo pardavinėjus koralus ir juodojoje rinkoje, nurodė S. Zaagas.

Nepaisant gamtosaugininkų pastangų, Viduržemio jūros raudonųjų koralų ateitis tebėra pavojuje – ne tik dėl nereglamentuojamo rinkimo, bet ir dėl klimato kaitos.