Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.10 10:27

Po JAV muitų padidinimo Kinija ruošia atsaką

ELTA, LRT.lt 2019.05.10 10:27

Prekybos ginče su Jungtinėmis Valstijomis Kinija paskelbė atsakomosiomis priemonėmis reaguosianti į JAV muitų tarifų pakėlimą iki 25 proc., praneša agentūra „Reuters“.

Kinija labai apgailestauja dėl šio JAV žingsnio ir tikisi, kad įmanomas kompromisas bendradarbiavimo ir konsultacijų pagrindu, penktadienį Pekine pareiškė Prekybos ministerija. Detalės dėl atsakomųjų priemonių nebuvo įvardytos.

JAV nuo penktadienio 7 val. Lietuvos laiku pradėjo taikyti 25 proc. importo tarifus tam tikroms kiniškoms prekėms. Tai 200 mlrd. dolerių vertės 5 700 kategorijų prekės. Kartu abi šalys toliau ieško konflikto sprendimo. Nuo ketvirtadienio Kinijos delegacija JAV derasi su amerikiečių derybininkais.

Pastaruoju metu prezidentas Donaldas Trumpas dar žadino viltis, kad susitarimas įmanomas šią savaitę. Jis iš Kinijos vadovo Xi Jinpingo gavo „gražų laišką“, kaip pats sakė ketvirtadienį. Laiške, anot jo, rašoma, kad abi pusės turi bendradarbiauti ir pažiūrėti, ar susitarimas įmanomas. D. Trumpas taip pat pareiškė, kad greičiausiai kalbėsis su Xi Jinpingu telefonu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi