Pasaulyje

2019.05.10 10:10

Guaido: jeigu JAV pasiūlytų karinę intervenciją, greičiausiai sutikčiau

ELTA2019.05.10 10:10

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido pareiškė esąs atviras JAV karinei intervencijai, praneša agentūra „Reuters“.

„Jei JAV pasiūlytų karinę intervenciją, aš greičiausiai su tuo sutikčiau“, – pareiškė J. Guaido Italijos laikraščiui „La Stampa“.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo gegužės pradžioje įmanomu pavadino savo šalies karinį įsikišimą į Venesuelą, tačiau jo šalis esą yra už taikų valdžios pasikeitimą. JAV ir kitos Vakarų valstybės pripažįsta J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu, Rusija ir Kuba tuo tarpu toliau remia prezidentą Nicolą Maduro.

Valdant N. Maduro, Venesuelą pastaraisiais metais ištiko didelė ekonominė krizė. Šalis kenčia 200 000 proc. infliaciją ir pagrindinių maisto produktų bei medikamentų stygių. Sudėtinga padėtis sukėlė masinį žmonių bėgimą į kaimynines šalis. N. Maduras dėl to kaltina JAV vykdomą ekonominį karą, kurio tikslas esą yra perversmas.

JAV nuo 2017 metų ne kartą skelbė sankcijas Venesuelai. Krizės priežastimis kritikai įvardija ir N. Maduro vyriausybės nekompetenciją, nefunkcionuojančią valiutos kontrolę bei korupciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt