Pasaulyje

2019.05.09 20:10

Macronas ragina skirti į svarbiausius postus Europos Sąjungoje kompetentingiausius politikus

Stasys Gimbutis, ELTA2019.05.09 20:10

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas mano, kad svarbiausius postus Europos Sąjungoje turi užimti stipriausi ir kompetentingiausi politikai. Jis tai pareiškė ketvirtadienį po neformalaus ES viršūnių susitikimo Rumunijos mieste Sibiu.

„Rinkimai neturi virsti kompromisinių figūrų paieškomis, – sakė Prancūzijos prezidentas. – Mums reikalingi stipriausi kandidatai į postus ES vadovybėje“.

Bet E. Macronas neatsakė į klausimą dėl ES vyriausiojo derybininko „Brexito“ klausimais Michelio Barnier galimos kandidatūros į Europos Komisijos vadovo postą.

„Kol kas anksti kalbėti apie konkrečias figūras, priešakyje – ištisas procesas, kuriame dalyvaus 27 šalys“, – pabrėžė jis.

Bet atsakydamas į kitą klausimą, E. Macronas konstatavo, kad pagrindinis kandidatas į EK pirmininko postą, konservatyvios Europos liaudies partijos atstovas Manfredas Weberis „neturi visiškos paramos“. Be kita ko, šią kandidatūrą kritikuoja Graikijos vyriausybės vadovas Alexis Tsipras.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį po viršūnių susitikimo pareiškė, jog norėtų, kad ES lyderiai paskelbtų EK pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio įpėdinio kandidatūrą iki birželio pabaigos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.