Pasaulyje

2019.05.09 18:13

ES šalių vadovai paskelbė 10 įžadų ateičiai po „Brexito“

BNS 2019.05.09 18:13

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį paskelbė apibendrintą principų sąrašą, kuriuo ji vadovausis Jungtinei Karalystei išstojus iš Bendrijos, žadantį, kad „naujoji 27 valstybių Sąjunga yra pasiruošusi sutikti savo ateitį vieninga“.

Nors 28-oji ES narė JK dar nebaigė savo skyrybų su bloku procedūrų, kitų valstybių lyderiai yra pasiryžę Rumunijos Sibiu mieste vykstančiame susitikime aptarti savo ateinančių penkerių metų darbotvarkę.

Artėjant po dviejų savaičių vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams ir numatomam ES vadovybės pasikeitimui metų pabaigoje, 27 valstybių lyderiai konkrečių įsipareigojimų neprisiėmė. 

Tačiau Sibiu deklaracijoje jie bendrai patvirtino savo įsipareigojimą siekti, kad Britanijos išstojimas nepaskatintų kitų valstybių sekti JK pavyzdžiu.

10 Europos vadovų įžadų:

- Ginsime vieną Europą – nuo Rytų iki Vakarų ir nuo Šiaurės iki Pietų;

- Kas beatsitiktų, liksime vieningi;

- Visada ieškosime bendrų sprendimų;

- Ir toliau ginsime savo gyvenimo būdą, demokratiją ir įstatymų viršenybę;

- Būsime ten, kur svarbiausia;

- Visada laikysimės teisingumo principo;

- Rasime būdų įgyvendinti savo ambicijas;

- Garantuosime ateitį kitoms europiečių kartoms;

- Ginsime savo piliečius ir juos saugosime;

- Europa bus atsakinga pasaulio lyderė.

Paskelbę šią deklaraciją ES lyderiai pradėjo derybas dėl antro dokumento. Nors Sibiu susitikime jis nebus paruoštas iki galo, tačiau jame geriau atsispindės Bendrijos strateginiai planai. 

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas taip pat turėtų išaiškinti naujo Europos Komisijos vadovo rinkimų procedūros tvarką.