Pasaulyje

2019.05.09 13:04

Dėl perversmo organizavimo Juodkalnijoje nuteista 14 asmenų, tarp jų – du politikai

BNS2019.05.09 13:04

Juodkalnijos teismas dėl įtariamo sąmokslo su Rusijos pagalba 2016 metais nuversti vyriausybę ketvirtadienį nuteisė kalėti 14 žmonių, tarp jų du opozicijos politikus.

Prorusiškos opozicijos lyderiams Andrijai Mandičiui ir Milanui Knezevičiui paskirtos penkerių metų įkalinimo bausmės už priklausymą „nusikalstamai organizacijai“, kurios tikslas buvo „sutrukdyti Juodkalnijai įstoti į NATO“, paskelbė teisėja Suzana Mugosa.

Dviem rusams, kuriuos prokurorai vadina žvalgybos pareigūnais, už akių buvo skirtos 12 ir 15 metų įkalinimo bausmės. Taip pat nuteisti keli serbai, įskaitant buvusį policijos generolą ir prieš NATO agitavusį aktyvistą.

Maskva neigė bet kokias sąsajas su sąmokslu, kuris, kaip teigiama, turėjo būti įgyvendintas parlamento rinkimų dieną 2016 metų spalį.

Prieš paskelbiant nuosprendį opozicinis Demokratinis frontas perspėjo, kad jo lyderių nuteisimas galėtų „neatitaisomai destabilizuoti Juodkalniją“.

Nuo pat teismo proceso pradžios prieš pusantrų metų prorusiška opozicija jį smerkė kaip „surežisuotą politinį teismą“ ir vyriausybės remiamą „raganų medžioklę“ siekiant sunaikinti jų politinę stovyklą. Jų koalicija tuo metu buvo pagrindinė opozicija dabartiniam prezidentui ir tuometiniam premjerui Milo Djukanovičiui.

„Be šio vadinamojo valstybės perversmo režimas šiandien tikrai būtų opozicijoje“, – kovo mėnesį baigiantis teismo procesui pareiškė A. Mandičius.

Jis apkaltino M. Djukanovičių pasinaudojus „antirusiškos isterijos banga ir atakavus“ savo oponentus.

Prognozuojama, kad nuteisti politikai apskųs nuosprendžius.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos