Pasaulyje

2019.05.09 11:56

Europiečiai atmeta Irano ultimatumą

ELTA 2019.05.09 11:56

Branduolinę sutartį su Iranu pasirašiusios Europos valstybės atmetė Teherano iškeltą ultimatumą. Bet kokie ultimatumai yra atmetami, sakoma bendrame pareiškime, kurį ketvirtadienį paskelbė Vokietijos, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrai bei ES užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini.

Trys šalys vertina, ar Iranas toliau laikosi sutarties įsipareigojimų ir savo ruožtu pabrėžia savo įsipareigojimus, tarp jų – sankcijų atšaukimą, sakoma toliau pareiškime. Trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė imtis naujų sankcijų prieš Iraną, kurios nukreiptos prieš šalies metalų eksportą.

Iranas trečiadienį paskelbė įšaldantis kai kuriuos įsipareigojimus iš 2015 metais pasirašyto branduolinio susitarimo. Kartu prezidentas Hassanas Rouhani likusioms penkioms sutarties šalims – Vokietijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Kinijai ir Rusijai – davė 60 dienų ultimatumą savo pažadams įgyvendinti ir apsaugoti nuo JAV sankcijų Irano naftos ir bankų sektorių. Priešingu atveju šalis esą atnaujins urano sodrinimą aukštesniu laipsniu nei leidžia sutartis.