Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.09 11:35

Porošenka: Rusija savinasi pergalę Antrajame pasauliniame kare

BNS 2019.05.09 11:35

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka apkaltino Rusiją siekiu pasisavinti bendrą visų antihitlerinės koalicijos valstybių pergalę Antrajame pasauliniame kare. 

Jis taip pat sakė, kad Ukrainos rytiniai regionai yra „taikios, suvienytos Europos forpostas“.

„Kitaip nei Maskva mes nesiruošiame privatizuoti pergalės, drauge iškovotos visų antihitlerinės koalicijos šalių tautų. Niekas neturi teisės monopolizuoti pergalės prieš nacizmą, juo labiau – naudoti ją, šią pergalę, kaip savo imperinės politikos analogiją“, – sakė P. Porošenka per akciją „Pirma taikos minutė“ Kijeve.   

Kreipdamasis į ukrainiečius pergalės prieš nacizmą Antrajame pasauliniame kare 73-iųjų metinių proga, P. Porošenka taip pat pažymėjo, kad būtent Ukrainos teritorijoje buvo sutriuškinti elitiniai nacių daliniai ir nulemtas karo likimas bei galutinė antihitlerinės koalicijos pergalė.

„Šios pergalės žmogiškasis matas – milijonų mūsų kraštiečių, negrįžusių iš fronto, koncentracijos stovyklų, priverčiamųjų darbų, sušaudytų ir nukankintų, mirusių nuo žaizdų, bado ir represijų pokariu, gyvybės. Amžinas ir šviesus atminimas žuvusiesiems“, – kalbėjo prezidentas. 

Anot P. Porošenkos, mūsų dienomis „Ukrainos rytinės teritorijos virto taikios, suvienytos Europos forpostu“, turėdamas omenyje konfliktą su Maskvos remiamais separatistais. 

„Esu tikras: su demokratinėmis tautomis mes būtinai laimėsime kovą už mūsų valstybės suverenitetą ir teritorinę neliečiamybę, užkirsime kelią dar vienam didžiulio masto karui Europos žemyne“, – sakė jis.

Tuo metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Pergalės dienos paradą Maskvoje pareiškė, kad jo šalis stebi kai kuriose šalyse Antrojo pasaulinio karo įvykių „sąmoningą iškraipymą“.

„Didžiojo Tėvynės karo, jo tiesos atminimas yra mūsų sąžinė ir atsakomybė. Mūsų dienomis matome, kaip virtinėje valstybių sąmoningai iškraipomi karo įvykiai, kaip keliami į didvyrius tie, kas užmiršę garbę ir žmogiškąjį orumą tarnavo naciams, begėdiškai meluojama savo vaikams, išduodant savo protėvius“, – kalbėjo V. Putinas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi