Pasaulyje

2019.05.09 11:18

Korėjos pusiasalyje – dar vienas Pchenjano ginkluotės bandymas

BNS, LRT.lt 2019.05.09 11:18

Šiaurės Korėja ketvirtadienį veikiausiai paleido dvi raketas, pranešė Pietų Korėjos kariškiai.

„Šiaurės Korėja paleido neatpažintų sviedinių rytų kryptimi“ iš Sinori vietovės Šiaurės Pjongano provincijoje, sakoma Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinio štabų vadų komiteto pranešime. Vėliau patikslinta, jog tai veikiausiai buvo dvi mažo nuotolio raketos, viena kurių nuskriejo 270, o kita – 420 kilometrų.

Numanomi ginkluotės bandymai buvo surengti JAV pasiuntiniui atvykus į Seulą tartis, kaip būtų galima pajudėti iš aklavietės derybose dėl Pchenjano branduolinio nusiginklavimo.

Tai jau antras kartas per mažiau nei savaitę, kai Pchenjanas vykdo nerimą kaimyninėse šalyse keliančius ginkluotės bandymus. Režimas ketvirtadienį pareiškė, kad jos reaktyvinės artilerijos pratybos ir numanomas mažo nuotolio balistinės raketos paleidimas praėjusį savaitgalį buvo įprastos gynybinio pobūdžio karinės pratybos.

Pernai rugsėjį sudarytame abiejų Korėjų kariškių susitarime buvo pažadėta visiškai nutraukti „visus priešiškus veiksmus“ viena prieš kitą sausumoje, ore ir jūroje.

Šįsyk numanomi ginkluotės bandymai buvo surengti JAV pasiuntiniui Stephenui Biegunui atvykus į Seulą tartis, kaip būtų galima pajudėti iš aklavietės derybose dėl Pchenjano branduolinio nusiginklavimo.

„Tebeanalizuojame, ar sviedinys buvo vienas, ar keli“, – naujienų agentūrai AFP sakė Pietų Korėjos Jungtinio štabų vadų komiteto atstovas Kim Joon-rakas.