Pasaulyje

2019.05.09 09:46

Danijos prokurorai pateikė kaltinimus 10-iai „Danske Bank“ vadovų

BNS 2019.05.09 09:46

Danijos prokuratūra pateikė pirminius kaltinimus 10-iai į itin plataus masto pinigų plovimo skandalą įsivėlusio didžiausio šios šalies banko „Danske Bank“ vadovų, skelbia „Reuters“ agentūra.

Šie įtarimai yra susiję su įspūdinga įtartinų pervedimų per „Danske Bank“ Estijos filialą 2007-2015 metais suma – 200 mlrd. eurų.

Filialus 14-oje valstybių turintis „Danske Bank“ pripažino nesugebėjęs tinkamai reaguoti į signalus apie įtartinus ir galimai nusikalstamus sandorius, negalėjęs nustatyti, kiek tiksliai pinigų buvo išplauta, taip pat ir paaiškinti jų kilmės.

Šiam skandalui įsisiūbavus pernai spalį, atsistatydino „Danske Bank“ vadovas Thomasas Borgenas, kuris taip pat sulaukė Danijos prokurorų kaltinimų. Danijos prokuratūra kaltinimus dėl pinigų plovimo prevencijos įstatymo reikalavimų nesilaikymo yra pateikusi ir pačiam „Danske Bank“.

Šis vienas didžiausių visų laikų pagal mastą pinigų plovimo skandalas tiriamas kai kuriose Europos šalyse, įskaitant Daniją, bei Jungtinėse Valstijose.

Estijoje – kaltinimai dar 11-ai

Kaltinimus aukšto rango „Danske Bank“ darbuotojams ketvirtadienį pateikė ir Estijos prokuratūra. 

Prokuroras Marekas Vahingas leidiniui „Postimees“ sakė, kad pagal iškeltą baudžiamąją bylą 11 asmenų įtariami tarpininkavimu pinigų plovimo schemose, dar vienas asmuo įtariamas tarpininkavimu perduodant kyšį.

Anksčiau Estijos prokuratūra skelbė, jog šioje baudžiamojoje byloje kaip kaltinamieji figūruoja devyni asmenys.