Pasaulyje

2019.05.09 08:58

Buvęs Brazilijos prezidentas Temeras grįš į kalėjimą

ELTA2019.05.09 08:58

Buvęs Brazilijos prezidentas Michelis Temeras dėl spėjamų sąsajų su milžinišku korupcijos skandalu turės grįžti į kalėjimą. Apeliacinis teismas Rio de Žaneire trečiadienį nurodė suimti 78-erių buvusį politiką. Sprendimas įsigalioja nedelsiant, sakė teismo atstovas.

Pats M. Temeras pareiškė, kad ketvirtadienį savanoriškai pasiduos teisėsaugai. Anot jo, reikia gerbti teismo sprendimą, tačiau šis esą teisiniu požiūriu nėra teisingas. Buvęs prezidentas pareiškė, kad imsis teisinių veiksmų prieš teismo sprendimą.

M. Temeras kovą buvo sulaikytas dėl korupcijos aferos „Lava Jato“, susijusios su valstybiniu koncernu „Petrobras“ – ši afera į kalėjimą jau pasodino ir jo pirmtaką Luizą Inacio Lula da Silvą. M. Temeras kurį laiką praleido kardomajame kalinime ir tada po pirmosios instancijos teismo sprendimo išėjo į laisvę. Apeliacinis teismas dabar verdiktą pakeitė.

Prokuratūra kaltina M. Temerą esant nusikalstamos organizacijos, susijusios su tokiais nusikaltimais, kaip korupcija, pinigų plovimas ir sukčiavimas, galva. 

M. Temeras, kuris 2018-ųjų pabaigoje po pustrečių kadencijos metų pasitraukė iš prezidento posto, buvo nemėgstamiausias Brazilijos vadovas apskritai. Dar jam prezidentaujant ėmė skambėti jam metami kaltinimai dėl korupcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.