Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.09 07:59

Trumpas nurodė imtis naujų sankcijų prieš Irano metalų sektorių

ELTA 2019.05.09 07:59

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį nurodė imtis naujų sankcijų prieš Iraną, kurios nukreiptos prieš šalies metalų eksportą. Be to, JAV stebi užsienio įmones, vykdančias verslą su Iranu, bei grasina Islamo Respublikai tolesnėmis baudžiamosiomis priemonėmis, praneša agentūra „Reuters“.

Iranas gali tikėtis naujų priemonių, jei iš esmės nepakeis savo elgesio, pabrėžė D. Trumpas. Trečiosios šalys įspėtos, kad JAV netoleruos, jei plienas ir kiti metalai iš Irano pasieks jų uostus. Kalba eina apie Irano geležies, plieno, aliuminio ir vario sektorius. Pramoniniai metalai be naftos yra svarbiausias Irano eksporto pajamų šaltinis.

JAV politikos tikslas yra pasiekti, kad už metalo eksportą gautos lėšos nebūtų skiriamos branduoliniai programai, sakoma įsake. Be to, baudžiamųjų priemonių gali sulaukti trečiųjų šalių, dalyvaujančių finansiniuose sandoriuose, susijusiuose su Irano metalų sektoriumi, bankai.

Į tai iš karto sureagavo Prancūzijos užsienio reikalų ministerija, pareikšdama, kad Prancūzija ir toliau sieks, kad finansų kanalai su Iranu liktų atviri ir būtų galimas eksportas. Kartu Paryžius paragino Iraną laikytis branduolinio susitarimo įsipareigojimų.

Iranas prieš tai paskelbė įšaldantis kai kuriuos įsipareigojimus iš 2015 metais pasirašyto branduolinio susitarimo. Kartu prezidentas Hasasnas Rouhani likusioms penkioms sutarties šalims - Vokietijai, Didžiajai Britanijai, Prancūzijai, Kinijai ir Rusijai - davė 60 dienų ultimatumą savo pažadams įgyvendinti ir apsaugoti nuo JAV sankcijų Irano naftos ir bankų sektorių. Priešingu atveju šalis esą atnaujins urano sodrinimą aukštesniu laipsniu nei leidžia sutartis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi