Pasaulyje

2019.05.08 19:21

Mianmare nuo pakilimo ir nusileidimo tako nuslydus lėktuvui sužeisti 11 žmonių

BNS2019.05.08 19:21

Mianmare trečiadienį Jangono oro uoste nuo pakilimo ir nusileidimo tako nuslydus lėktuvui, buvo sužeisti 11 žmonių, trečiadienį paskelbė policija.

Nelaimė įvyko miestą netikėtai užklupus audrai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ išplitusiose nuotraukose matyti ant žolės šalia pakilimo ir tūpimo tako gulintis deformuotas oro linijų „Biman Bangladesh Airlines“ lėktuvas.

Vienas naujienų agentūros AFP fotografas matė, kaip ant neštuvų į greitosios pagalbos automobilį buvo nešama sužalota moteris.

„Buvo nesunkiai sužeisti vienas pilotas, skrydžių palydovė ir devyni keleiviai“, – oro uoste AFP sakė anonimu pageidavęs linkti policijos pareigūnas.

Jis pridūrė, jog orlaivis nuslydo nuo pakilimo ir tūpimo tako nusileidimo metu, 18 val. 50 min. vietos (15 val. 20 min. Lietuvos) laiku.

„Tai įvyko netoli 3-ojo terminalo, kur ant krovinių tako nusileisdamas nukrito“ lėktuvas, kurio nosis ir abu sparnai buvo apgadinti, nurodė policininkas.

Jangono tarptautinis oro uostas nepatvirtino incidento fakto, bet paskelbė, jog dėl smarkios liūties teko „iki atskiro pranešimo (nutraukti) veiklą pakilimo ir tūpimo take“.

Kiti lėktuvai buvo nukreipti į šalies sostinę Neipidą.

Lėktuvu skrido 31 žmogus iš Bangladešo, Mianmaro, Kanados, Kinijos, Indijos, Prancūzijos ir Šveicarijos.

Mianmare civiliniai laineriai palyginti retai patenka į avarijas, tačiau neseniai šalyje sudužo keli karo lėktuvai.

Pernai per tris atskirus incidentus žuvo trys naikintuvų pilotai.

2017 metais dėl prastų oro sąlygų į Andamanų jūrą nukritus kariniam lėktuvui žuvo visi 122 jame buvę žmonės. Tai buvo viena daugiausiai gyvybių pareikalavusi aviacijos nelaimių per visą šios Pietryčių Azijos valstybės istoriją.