Pasaulyje

2019.05.08 13:41

Paskutinis palikęs lėktuvą: gaisro Maskvos oro uoste liudininkas nupasakojo, ką matė

LRT.lt 2019.05.08 13:41

Iš sekmadienį Maskvos Šeremetjevo oro uoste užsiliepsnojusio lėktuvo ištrūkęs keleivis papasakojo paskutiniąsias lainerio skrydžio minutes ir tai, kas vyko jam avariniu būdu nusileidus. 35-erių verslininkas iš Murmansko Olegas Molčianovas tragiško vakaro įvykius išdėstė naujienų portalui meduza.io.

„Mano žmona ir aš keliavome atgal į Murmanską po atostogų. Mes sėdėjome 12-oje eilėje ir aš buvau „ant sparno“, šalia lango. Iš čia galėjau gerai matyti kaip žaibas trenkė į mus po to, kai įskridome į debesį: mažos elektros iškrovos bangos vilnijo lėktuvo sparnais. Skrydžio palydovė jas taip pat pamatė ir išsyk pranešė kapitonui. Mums pasakė, jog lėktuvas grįžta į oro uostą dėl techninių priežasčių. Niekas detaliai nepaaiškino, kas vyksta, ir po to jokių pranešimų nebebuvo“, – teigė liudininkas.

Jo pasakojimu, po žaibo smūgio „lėktuvas nedrebėjo, jis leidosi švelniai“, o panikos nebuvo iki „pirmojo smūgio mums nusileidus“.

„Aš ir žmona po pradinio smūgio likome savo vietose. Ji bandė stotis ir bėgti, tačiau aš pasakiau jai sėsti, nes numaniau, jog panika išprovokuos grūstį. Mačiau, kaip lėktuvo karkasas subyrėjo lėktuvui šokčiojant, kaip prasidėjo gaisras. Ugnis į lėktuvo vidų įsismelkė greitai ir išsyk pasklido.

Lėktuvui sustojus, pastūmiau žmoną į priekį. Nebuvo laiko svarstyti: langas lydėsi mano akyse. Buvau paskutinis išeinantis, už manęs daugiau nieko nebuvo. Ropojau klūpsčias kelias eiles, tuomet supratau, jog prarandu sąmonę, todėl atsigulęs šliaužiau iki erdvės tarp lakūnų kabinos ir verslo klasės. Kelias buvo laisvas. Tuo metu iš akiračio praradau savo žmoną ir atsirėmęs į kabiną ėmiau jos ieškoti. Šalia buvo skrydžio palydovė ir jaunas vyras, negaliu pasakyti, kas jis buvo – gal būt taip pat palydovas. Tuomet pro dūmus pradėjo tiestis kitų keleivių rankos. Kartu ištraukėme tris žmones: du vyrus ir moterį“, – pasakojo O. Molčianovas.

Jis priduria, jog nesusidūrė su tuo, apie ką skelbė žiniasklaida – esą kai kurie keleiviai desperatiškai bandė gelbėti savo turtą lagaminuose ir krepšiuose, dėl to evakuacija iš lėktuvo nebuvo sklandi ir galėjo lemti daugiau aukų.

„Negaliu nieko pasakyti apie lagaminus, apie kuriuos visi kalba. Mano kelyje jų tikrai nepasitaikė: aš buvau paskutinis pasitraukęs ir už manes nieko nebebuvo“, – O. Molčianovą cituoja meduza.io.

Ištrūkęs iš lėktuvo jis teigia operatyviai sulaukęs pagalbos ir neturintis priekaištų įvykio epicentre dirbusiam personalui ar medikams.

„Seku tyrimą, tačiau nepasitikiu mūsų žiniasklaida. Dauguma jos parašys tai, kas jiems bus pasakyta. Nesu ekspertas ir negaliu pasakyti, kas lėmė avarinį nusileidimą, tačiau manau, kad bet kokiu atveju bus kaltinami pilotai. Jeigu tai jų kaltė, viskas logiška, jeigu ne, jiems vis tiek tai bus priskirta. Galiausiai niekas neatšauks „Superjet“ projekto“, – nuomonę pareiškė liudininkas.

Per gaisrą lėktuve „Sukhoi Superjet 100“, iš Maskvos turėjusiame skristi į Murmanską, žuvo 41 žmogus. Jame buvo 73 keleiviai ir 5 įgulos nariai.