Pasaulyje

2019.05.08 12:33

Per išpuolį Kabule talibai užėmė tarptautinės NVO biurą

BNS2019.05.08 12:33

Talibano kovotojai trečiadienį užėmė Kabulo centre esantį vienos tarptautinės pagalbos organizacijos biurą, pranešė Afganistano pareigūnai.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Nasratas Rahimi nurodė, kad ataka prasidėjo nuo sprogimo, nugriaudėjusio netoli Afganistane veikiančios nevyriausybinės organizacijos „Counterpart International“ biuro.

Anksčiau pareigūnai buvo klaidingai įvardiję taikinį, pranešę, kad kovotojai atakavo nevyriausybinės organizacijos „CARE International“ biurą. „Keli užpuolikai įžengė į NVO pastatą. Policija apsupo tą vietą, vykdoma vadavimo operacija“, – sakė N. Rahimi.

Talibano atstovas Zabihullah Mujahidas per „Twitter“ pranešė, kad „Counterpart“ dalyvavo „žalingoje“ veikloje Afganistane ir kad ši organizacija susijusi su USAID – JAV Tarptautinio vystymo agentūra.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Wahidullah Mayaras nurodė, kad per išpuolį mažiausiai devyni žmonės buvo sužeisti.

Įvykių liudininkai pasakojo, kad galingas sprogimas supurtė aplinkinius pastatus ir išdaužė langų.

„Pradėjom bėgti iš pastato, ir bėgdamas į lauką išgirdau šaudymą ir netoliese sprogusių granatų trenksmus“, – sakė Generalinės prokuratūros, esančios netoli išpuolio vietos, prokuroras Akbaras Khanas Sahadatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt