Pasaulyje

2019.05.08 11:22

Meduolis ir botagas: JAV atšauks sankcijas nusigręžusiems nuo Maduro

ELTA 2019.05.08 11:22

JAV vyriausybė pažadėjo atšaukti sankcijas tiems Venesuelos pareigūnams, kurie atgręš nugarą prezidentui Nicolui Madurui ir pereis į opozicijos pusę.

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as paskelbė, kad atšaukiamos sankcijos ligšioliniam žvalgybos vadui Manueliui Ricardo Cristopheriui Figuerai. Jis esą neberemia vyriausybės ir todėl praėjusią savaitę buvo atleistas. M. Pence'as paragino ir kitus valdžios aparate Karakase pasekti šiuo pavyzdžiu.

Anot M. Pence'o, iki šiol JAV yra paskelbusios sankcijas daugiau kaip 150 N. Maduro rėmėjų ir valstybinių įmonių. Jis pakartojo JAV paramą laikinuoju Venesuelos prezidentu pasiskelbusiam Juanui Guaido. Kartu M. Pence'as įspėjo Konstitucinio teismo teisėjus Karakase dėl padarinių, jei jie negrįš prie teisinės valstybės principų. Kas eina prieš tautą Venesueloje, privalo žinoti: neatmetama jokia galimybė, pabrėžė M. Pence'as.

Praėjusią savaitę J. Guaido patraukė savo pusėn kai kuriuos karius ir išlaisvino kelerius metus namų arešto sąlygomis gyvenusį opozicijos lyderį Leopoldą Lopezą. Vis dėlto mėginimas nuversti N. Madurą žlugo, nes didžioji dalis kariškių nepakluso J. Guaido raginimui ir liko ištikima socialistų vyriausybei.

Nepaisant to, M. Pence'as buvo nusitaikęs optimistiškai, kad N. Maduras bus nuverstas. „Mes tikime, kad Venesuela vieną dieną bus laisva, – sakė jis. – Kai tik Venesueloje bus atkurta demokratija, Venesuelos ateitis bus nuostabi“.