Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.08 10:56

JAV žiniasklaida: Trumpas buvo patyręs daugiau kaip 1 mlrd. dolerių nuostolių

BNS 2019.05.08 10:56

Donaldo Trumpo kompanijos nuo 1985 iki 1994 metų prarado daugiau kaip 1 mlrd. dolerių, antradienį pranešė  laikraštis „The New York Times“, remdamasis gauta informacija apie mokesčius.

Laikraštis nurodė gavęs oficialių JAV mokesčių tarnybos (IRS) nuorašų spausdintą medžiagą, įskaitant skaičius iš D. Trumpo federalinės mokesčių anketos.

D. Trumpas pranešė, kad jo verslas 1985 metais patyrė 46,1 mln. dolerių (41,2 mln. eurų) nuostolių, o bendrai per 10 metų – 1,17 mlrd. dolerių (1 mlrd. eurų) nuostolių, rašoma straipsnyje.

Palyginęs D. Trumpo informaciją su kitų „dideles pajamas gaunančių“ mokesčių mokėtojų informacija, „The New York Times“ priėjo prie išvados, kad D. Trumpas „tikriausiai prarado daugiau pinigų nei beveik visi kiti individualūs Amerikos mokesčių mokėtojai“. Dėl verslo nuostolių būsimasis JAV prezidentas aštuonerius iš minėtų 10 metų nemokėjo pajamų mokesčio, nurodė laikraštis.

Atstovų Rūmų biudžeto reikalų komitetas paprašė IRS pateikti D. Trumpo asmenines ir verslo deklaracijas už 2013–2018 metus. Iždo departamento vadovas Stevenas Mnuchinas pirmadienį atsisakė tai padaryti, nurodydamas, kad komiteto prašymui „trūksta teisėto įstatyminio tikslo“.

S. Mnuchino žingsnis, kurio buvo tikimasi, tikriausiai duos pradžią teisinei kovai. Pagrindinės demokratų galimybės yra iškviesti IRS dėl deklaracijų arba iškelti bylą.

D. Trumpas yra pirmasis prezidentas po Richardą Nixoną iš posto nuvertusio „Watergate“ skandalo, atsisakęs paviešinti savo mokesčių deklaracijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi