Pasaulyje

2019.05.07 21:01

Prancūzijoje kilo įkaitų drama – 17-metis derėjosi su policija

Antradienį Prancūzijos pietvakariuose esančiame Blanjako mieste prie Tulūzos nežinomas vyras tabako krautuvėlėje paėmė įkaitų, praneša leidinys „La Depeche“.

Savo ruožtu televizijos kanalas BFM patikslino, kad vaikinas prisistatė esąs „ginkluoto „geltonųjų liemenių“ sparno Tulūzoje“ narys. Nors atvažiavę į incidento vietą derybininkai jau veda su juo derybas, jokios informacijos apie jo motyvus ir reikalavimus kol kas negauta. Bet teisėsaugos institucijų atstovai kol kas nesieja šio įvykio su terorizmu ir laikosi nesėkmingo apiplėšimo versijos. 

Elitinių policijos dalinių RAID ir BRI pareigūnai pagal stebėjimo rezultatus nustatė, kad parduotuvėje buvo keturi surišti įkaitai, o prie jų – ginkluotas nusikaltėlis. Leidinio žiniomis, visi įkaitai – moterys. Esą viena iš jų spėjusi paskambinti gelbėjimo tarnybai, kai viskas dar tik prasidėjo, bet į jos skambutį nebuvo rimtai pažiūrėta. Pats jaunuolis keturis sykius skambino tarnyboms, reikalaudamas atsiųsti derybininkų.

Anksčiau buvo pranešta, kad nusikaltėlis du kartus šovė parduotuvę apsupusių policininkų link. Apie parduotuvę buvo nustatytas 300-500 metrų spindulio saugumo perimetras.

Įkaitų drama baigėsi prieš vidurnaktį. Po 8 valandas trukusių derybų, jaunuolį policija suėmė išėjusį iš parduotuvės, o įkaitai nenukentėjo.