Pasaulyje

2019.05.07 18:01

Pakartotiniuose Stambulo mero rinkimuose valdančioji partija kandidato nekeis

ELTA2019.05.07 18:01

Pakartotiniuose Stambulo mero rinkimuose Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano vadovaujamos Teisingumo ir plėtros partijos (TPP) kandidatas vėl bus Binali Yildirimas. Kaip pranešė laikraštis „Milliyet“, tai antradienį pareiškė Turkijos lyderis.

„Mūsų kandidatas žinomas. Tai – B. Yildirimas“, – sakė R. T. Erdoganas.

Savo ruožtu pagrindinė opozicinė Turkijos Liaudies respublikonų partija (LRP) paskelbė vėl kelsianti Ekremo Imamoglu kandidatūrą.

Oficialiais duomenimis, E. Imamoglu per kovo 31 d. įvykusius rinkimus iškovojo 4,171 mln. balsų ir pralenkė savo varžovą B. Yildirimą. TPP pirmą kartą nuo 2002 metų pralaimėjo municipalinius rinkimus Stambule, kurio meru pats R. T. Erdoganas buvo nuo 1994 iki 1998 metų.

Paskelbus oficialius rezultatus, TPP kreipėsi į Aukščiausiąją rinkimų komisiją, reikalaudama dėl pažeidimų panaikinti Stambulo mero rinkimų rezultatus ir surengti pakartotinį balsavimą.

Pirmadienį Turkijos aukščiausioji rinkimų komisija nusprendė panaikinti Stambulo mero rinkimų rezultatus. Ji taip pat informavo, kad sertifikatas dėl LRP kandidato E. Imamoglu pripažinimo miesto meru bus atšauktas.

Televizijos kanalo NTV žiniomis, nauji municipaliniai rinkimai Stambule bus surengti birželio 23 d.