Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.07 15:52

Kaltųjų dėl aviakatastrofos paieškos Rusijoje – akys krypsta į pilotų klaidas

LRT.lt 2019.05.07 15:52

Ieškant atsakymų, kas kaltas dėl tragedijos Maskvos Šeremetjevo oro uoste, vis daugiau aplinkybių rodo galimas lėktuvo pilotų klaidas. Šios esą buvo padarytos tiek ore, tiek jau nutupdžius lėktuvą.

Kaip rašo neįvardijamais šaltiniais besiremiantis „Kommersant“, Tarptautinės aviacijos komiteto ekspertai įžvelgia kelias pilotų klaidas: sprendimą skristi per audros frontą, taip pat neišeikvotus degalus prieš avarinį nusileidimą, dėl ko įsiplieskęs gaisras galėjo nebūti toks intensyvus. Be to, prastą pilotų pasirengimą esą gali liudyti ir tai, jog jie nesugebėjo nutupdyti lėktuvo rankiniu būdu.

„Kommersant“ pažymi, jog netolygiai nusileidus lėktuvui dalis jo keleivių patyrė traumas šiam dar nesustojus pakilimo take, todėl negalėjo savarankiškai ištrūkti iš liepsnojančio lainerio.

Remdamasis RBK televizija portalas meduza.io rašo ir apie kitas galimas pilotų klaidas. Teigiama, jog nutupdžius lėktuvą kabinoje buvo atverti šoniniai langai, įgula esą neišjungė lėktuvo variklių. Pasak Rusijos žiniasklaidos šaltinių paaiškinimo, dėl atidarytų langų susidaręs skersvėjis galėjo sustiprinti gaisrą, o varikliai neva veikė ir tuo metu, kai gaisrą gesino gelbėjimo tarnybos.

Pasak RBK šaltinių, šiuo metu pradėtas Rusijos aviacijos kompanijos „Aeroflot“ patikrinimas.

Per sekmadienio nelaimę Šeremetjevo oro uoste žuvo 41 lėktuvu skridęs asmuo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi