Pasaulyje

2019.05.07 13:02

Erdoganas: pakartotiniai rinkimai Stambule – „geriausias žingsnis“

BNS2019.05.07 13:02

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pasveikino kontroversišką sprendimą surengti pakartotinį balsavimą Stambule po neseniai vykusių vietos valdžios rinkimų ir pareiškė, kad šaliai tai bus „geriausias žingsnis“.

„Laikome šį sprendimą geriausiu žingsniu, sustiprinsiančiu mūsų ryžtą spręsti problemas remiantis demokratija ir įstatymais“, – R. T. Erdoganas sakė per susitikimą su savo partijos parlamentinės frakcijos nariais.

Ankstesnę dieną šalies aukščiausioji rinkimų institucija anuliavo kovo 31-ąją įvykusio balsavimo rezultatu, rodžiusius, kad opozicijos kandidatas Ekremas Imamoglu nedidele persvara įveikė R. T. Erdogano valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) kandidatą. AKP atsisakė pripažinti pralaimėjusi ir pareiškė, kad per balsavimą buvo „pažeidimų ir korupcijos“.

R. T. Erdoganas antradienį kalbėjo apie „organizuotą nusikalstamumą“ ir „rimtą korupciją“ per balsavimą. „Mūsų pateikti dokumentai labai patikimi ir pagrįsti konkrečiais įrodymais, kurių negalima paneigti, – sakė jis. – Nuoširdžiai tikime, kad buvo organizuoto nusikalstamumo ir pažeidimų.“

Pasak jo, jeigu vyriausybė nesiims priemonių prieš „vagis“, pagrobusius balsuojant pareikštą „nacionalinę valią“, „mūsų žmonės pareikalaus iš mūsų pasiaiškinimo“.

Stambulas, turintis 16 mln. gyventojų, yra Turkijos ekonomikos variklis ir kontroliuoja didelę dalį valstybės išlaidų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt