Pasaulyje

2019.05.07 12:52

JAV diplomatijos vadovas netikėtai atšaukė vizitą Vokietijoje, iki jo likus kelioms valandoms

BNS 2019.05.07 12:52

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo antradienį netikėtai atšaukė vizitą Vokietijoje, likus vos kelioms valandoms iki jo planuoto atvykimo į Berlyną, o diplomatijos vadovo atstovė spaudai sakė, kad taip buvo pasielgta dėl „neatidėliotinų reikalų“.

„Deja, turime iš naujo suplanuoti susitikimų Berlyne tvarkaraštį dėl neatidėliotinų reikalų“, – sakė Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus.

„Tikimės iš naujo suplanuoti virtinę svarbių susitikimų. Sekretorius tikisi greitai apsilankyti Berlyne“, – pridūrė ji.

M. Ortagus išsamiau nekomentavo, kodėl staiga pasikeitė planai.

M. Pompeo vėliau antradienį ketino susitikti su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir užsienio reikalų ministru Heiko Maasu.

Kol kas neaišku, ar JAV diplomatijos vadovas neatsisakys savo planų trečiadienį susitikti Didžiojoje Britanijoje su premjere Theresa May, o ketvirtadienį – apsilankyti Grenlandijoje, kur ketino užbaigti savo kelionę.

Jos pradžioje M. Pompeo susitiko su Arkties tarybos valstybės narių ministrais Suomijos šiauriniame Rovaniemio mieste.

Paprašyta įvardyti galimas M. Pompeo vizito Vokietijoje atšaukimo priežastis A. Merkel kanceliarija liepė kreiptis į JAV ambasadą Berlyne. Tačiau šioji padėties irgi kol kas nekomentavo.

Ši diplomatinė atstovybė anksčiau paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“ M. Ortagus komentarus.

A. Merkel neslepia turimų nesusitarimų su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, dažnai kritikuojančiu artimą sąjungininkę Vokietiją, ypač dėl, jo nuomone, nepakankamų išlaidų NATO reikmėms.

Berlynas ir Vašingtonas taip pat ginčijasi dėl daugybės prekybos klausimų bei projekto "Nord Stream 2", numatančio naujo Vokietiją su Rusija per Baltijos jūrą jungsiančio dujotiekio statybą.