Pasaulyje

2019.05.07 12:05

Jungtinių Tautų vadovas prašo vengti civilių aukų Sirijos šiaurės vakaruose

ELTA2019.05.07 12:05

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas paragino kariaujančias šalis Sirijos šiaurės vakaruose, kur pastarosiomis dienomis Sirijos vyriausybė ir jos sąjungininkė Rusija suintensyvino bombardavimus, apsaugoti civilius ir išvengti civilių aukų bei laikytis paliaubų.

Kaip praneša organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“, vien pirmadienį Sirijos šiaurės vakaruose per susirėmimus tarp Sirijos vyriausybės pajėgų ir džihadistų žuvo 43 kovotojai ir penki civiliai.

JT vadovas „paragino visas puses laikytis tarptautinės humanitarinės teisės ir apsaugoti civilius“. 

Generalinio sekretoriaus atstovo paskelbtame pranešime teigiama, kad A. Guterresas su dideliu nerimu stebi intensyvėjančius karo veiksmus Sirijos šiaurės vakaruose, į kuriuos įsitraukė Sirijos vyriausybės pajėgos ir jų sąjungininkai, ginkluotos opozicijos pajėgos ir „Hayat Tahrir al-Sham“. 

JT pranešime priduriama, kad per antskrydžius sekmadienį nukentėjo trys sveikatos priežiūros įstaigos, o nuo balandžio 28 d. - mažiausiai septynios. Nuo balandžio 30 d. taip pat nukentėjo devynios mokyklos. 

Praėjusią savaitę Rusijos pajėgų remiamos Sirijos vyriausybės pajėgos pradėjo intensyviai bombarduoti sukilėlių kontroliuojamas sritis Hamoje ir Idlibe, Šiaurės vakarų Sirijoje. 

Tai sukėlė susirūpinimą, kad žlugs paliaubos, kurios tęsiasi beveik aštuonis mėnesius. Rugsėjį Rusija - svarbi Sirijos prezidento Basharo al-Assado sąjungininkė - ir Turkija, remianti kai kurias sukilėlių grupuotes, pasiekė susitarimą dėl demilitarizuotos zonos įkūrimo Idlibe.