Pasaulyje

2019.05.07 11:50

Lenkijoje sulaikyta moteris, pakabinusi Mergelę Mariją „niekinančius“ plakatus

BNS2019.05.07 11:50

Lenkijos policija pirmadienį sulaikė vieną moterį, įtariamą centriniame Plocko mieste pakabinus „niekinančių“ plakatų, kuriuose vaizduojama Švč. Mergelė Marija su vaivorykštės spalvų nimbu, paskelbė Vidaus reikalų ministerija.

Plakatuose matyti Čenstakavos Dievo Motina, dar vadinama Juodąja Madona, pavaizduota daugelio tikinčiųjų lenkų itin gerbiamoje ikonoje, laikomoje Jasna Guros vienuolyne.

Katalikų Bažnyčia Lenkijoje ir valdantieji konservatoriai nusistatę prieš seksualinių mažumų teises, kurių simbolis yra vaivorykštė.

Balandžio pabaigoje valdančiosios „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partijos vadovas Jaroslawas Kaczynskis pavadino LGBT teises „grėsme“ Lenkijai ir paragino gyventojus gerbti Katalikų Bažnyčią, nepriklausomai nuo jų asmeninių įsitikinimų.

Pirmadienį šalies vidaus reikalų ministras Joachimas Brudzinskis socialiniame tinkle „Twitter“ padėkojo policijai, kad „atpažino ir sulaikė asmenį, įtariamą išniekinus Juodosios Madonos atvaizdą, kurį lenkai šimtmečius laiko šventu“.

„Visa šita nesąmonė apie laisvę ir „toleranciją“ neduoda NIEKAM teisės įžeidinėti tikinčiųjų tikėjimo“, – pridūrė jis.

Plakatai naktį iš balandžio 26-osios į 27 dieną buvo pakabinti ant šiukšliadėžių ir tualetų netoli bažnyčios Plocke, pranešė vietos policija.

Kaip valstybinei televizijai sakė vienas policijos atstovas, per kratą 51 metų įtariamosios Elzbietos Podlesnos bute Varšuvoje buvo aptikta dešimtys Mergelės Marijos ir kūdikio Jėzaus atvaizdų su vaivorykštės spalvų nimbu.

Policija taip pat konfiskavo šios moters kompiuterį, informavo valstybinė televizija.

Dėl šio incidento susirūpinimą išreiškė Helsinkio žmogaus teisių fondas.

"Helsinkio žmogaus teisių fondo vertinimu, teisėsaugos tarnybų veiksmai Elzbietos Podlesnos byloje pažeidžia konstitucinį proporcingumo principą ir baudžiamojo proceso normas", - sakoma fondo pranešime, kurį citavo lenkų naujienų televizijos TVN24 portalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt