Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.07 10:02

Ukrainos „Naftogaz“ pateikė skundą Europos Komisijai dėl „Gazprom“ veiksmų

BNS 2019.05.07 10:02

Ukrainos valstybinė energetikos grupė „Naftogaz“ pateikė skundą Europos Komisijai dėl Rusijos dujų giganto „Gazprom“ laisvosios konkurencijos principus pažeidžiančių veiksmų.

„Šiame skunde išsamiai paaiškinta, kaip dujotiekio „Nord Stream 2“, virtualaus dujų reverso blokavimo, Europos dujų bendrovių kontrolės pagalba „Gazprom“ piktnaudžiauja savo dominuojančia padėtimi bei riboja konkurenciją“, – pareiškė „Naftogaz“ vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka.

Jo žodžiais, Europos Komisijai pateiktas šių dokumentų paketas pagrįstas „Naftogaz“, kaip Europos Sąjungai nepriklausančios šalies atstovės, teise teikti tokį skundą, jame išdėstyti siūlymai, kaip gali būti sprendžiamos šios problemos.

„Skundas parengtas bendradarbiaujant su pirmaujančiais Europos ekspertais ir teisininkais. Jiems išaiškinus „Gazprom“ piktnaudžiavimo faktus, jei į tai pažiūrėjo kitaip. Tikimės, kad ir Europos Komisija šįkart padėtį įvertins kitaip“, – pabrėžė J. Vitrenka.

Jis pridūrė, kad Europos Komisija gali padėti Ukrainai susitarti su Europos dujų bendrovėmis dėl rusiškų dujų pirkimo Ukrainos pasienyje su Rusija, ir tai suteiktų realią galimybę Ukrainai nuo 2020-ųjų likti dujų tranzito valstybe.

Dviejų naujų dujotiekių – „Nord Stream 2“ per Baltijos jūrą ir „TurkStream“ per Juodąją jūrą – projektų užbaigimas leis Rusijai atsisakyti dujų eksporto į Europą per Ukrainą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neseniai pareiškė, jog nutrūkus dujų tranzitui per Ukrainą ji išvis liktų be dujų, nes esą ši valstybė iš Europos importuoja tas pačias tranzitu perpumpuotas rusiškas dujas.

Ukraina gamtinių dujų iš Rusijos neimportuoja nuo 2015-ųjų lapkričio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi