Pasaulyje

2019.05.06 14:11

Rusijos ir JAV diplomatai susitikime bandys spręsti Venesuelos krizę

Manoma, kad pirmadienį vyksiančio JAV ir Rusijos aukšto rango diplomatų susitikimo metu dominuos ilgalaikės krizės Venesueloje tema.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo turi susitikti Suomijoje vykstančio Arkties tarybos ministrų susitikimo kuluaruose.

Venesueloje tvyrant giliai ekonominei ir politinei krizei, Rusija ir JAV kaltina viena kitą kišantis į Venesuelos vidaus reikalus ir bloginant padėtį šioje Lotynų Amerikos šalyje.

JAV ir Rusija remia priešingas puses Venesuelos politinėje krizėje. Vašingtonas palaiko opozicijos lyderį Juaną Guaido, kuris anksčiau šiais metais pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tuo metu Rusija reiškia paramą prezidentui Nicolasui Madurui.

JAV nedelsiant pripažino J. Guaido laikinuoju prezidentu ir reikalavo N. Maduro atsistatydinti.

„(JAV – LRT.lt) prezidentas pasakė, kad rusai turi išvykti. Apie tai kalbėsime ir su Užsienio reikalų ministru S. Lavrovu. Tikslas – labai aiškus. Norime, kad išvyktų iraniečiai, norime, kad išvyktų rusai. Ir norime kad išvyktų kubiečiai. Šių žingsnių reikia tam, kad Venesueloje būtų atkurta demokratija“, – sakė M. Pompeo.

„Matome beprecedentę Jungtinių Valstijų vadovaujamą kampaniją, kurios tikslas – nuversti teisėtą valdžią Venesueloje. Šią kampaniją smerkiame ir laikome ją šiurkščiu tarptautinės teisės pažeidimu“, – prieš derybas jam atkirto S. Lavrovas.