Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.06 13:22

Austrijos kancleris: Italijos skolos gali kelti grėsmę euro zonai

ELTA 2019.05.06 13:22

ES biudžeto disciplinos taisykles pažeidžiančios euro zonos šalys turi būti baudžiamos griežčiau, teigia Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas.

„Išsilaisvinsime iš krizės tik tuo atveju, jei bus įvestos aiškios sankcijos (euro zonos) narėms, kurios generuoja valstybės skolą. Turime veikti kartu, kad sumažintume deficito ir BVP (bendrojo vidaus produkto) santykį, bei gerbti Stabilumo ir augimo paktą“, – interviu Italijos laikraščiui „La Stampa“ sakė S. Kurzas.

Pasak jo, tai būtina padaryti, kad nepasikartotų Graikijos atvejis, kai euro zonos šalį dėl perteklinio skolinimosi ištinka krizė.

„Turime užkirsti kelią tam, kad Italija dėl neatsakingos skolinimosi politikos netaptų antrąja Graikija“, – teigė S. Kurzas. Kancleris tikino, esą tai yra vienintelis kelias „užtikrinti, kad Italija nekeltų grėsmės visai euro zonai“.

Italijos populistų vyriausybė ilgą laiką ignoravo ES reikalavimus mažinti valstybės skolą ir biudžeto deficitą. Vietoj to Italijos valdantieji tikisi sustiprinti stagnuojančią ekonomiką didindami pensijas ir socialines išmokas. Pernai ši situacija sukėlė kelis mėnesius trukusį ginčą su Europos Komisija (EK).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi