Pasaulyje

2019.05.06 11:37

JAV siunčia į Artimuosius Rytus lėktuvnešį ir bombonešius

BNS2019.05.06 11:37

JAV siunčia į Artimuosius Rytus lėktuvnešį ir bombonešius, sakė JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas, informuoja „Deutsche Welle“.

Šiuo žingsniu siunčiama „aiški“ žinia Iranui, kad JAV yra pasiruošusios ginti savo interesus, ir reaguoja į „virtinę nerimą keliančių ir eskaluojančių ženklų ir įspėjimų“.

Nors J. Boltonas nepateikė jokių tikslių detalių, jis sakė, kad Baltieji rūmai siunčia „aiškią“ žinią, kad bet kokia ataka prieš JAV ir jų sąjungininkų interesus bus sutikta su „negailestinga jėga“.

„JAV nesiekia karo su Irano režimu, bet esame visiškai pasiruošę reaguoti į bet kokią ataką, įvykdytą per tarpininkus, Islamo revoliucijos gvardijos (IRCG), ar reguliarių Irano pajėgų“, - sakė J. Boltonas.

Apie tai pranešama, kai tarp Vašingtono ir Teherano tvyro didelė įtampa. Pernai JAV pasitraukė iš 2015 metais pasirašyto branduolinio susitarimo su Iranu, atnaujino Iranui sankcijas ir palaipsniui jas griežtino.

Neseniai JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ėmėsi dar vieno žingsnio - Islamo revoliucijos gvardiją (IRCG) paskelbė teroristine grupuote.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt