Pasaulyje

2019.05.06 10:42

Popiežius lanko Balkanų šalis, skatina sugyventi skirtingus tikėjimus ir kultūras

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.05.06 10:42

Popiežius Pranciškus tęsia vizitą Bulgarijoje, kurios žmones gyrė už įvairių religijų ir kultūrų draugystę.

Viso vizito pagrindinis akceNtas popiežiaus susitikimas su Bulgarų Stačiatikių Bažnyčios patriarchu ir santykiai su stačiatikiais.

Šiandien popiežius turėtų laikyti mišias. Katalikai skurdžiausioje Europos Sąjungos šalyje sudaro kiek mažiau nei vieną procentą gyventojų.

Pontifikas paragino bulgarus priimti pabėgėlius ir prieglobsčio prašančius žmones. Pirmadienis yra paskutinė vizito Bulgarijoje diena, o šventasis tėvas išvyks į Šiaurės Makedoniją, kurioje katalikų gyvena dar mažiau.

Popiežius Pranciškus lankys Motinos Teresės gimtinę. Būtent jis šią Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjė gimusią moterį paskelbė šventąja.

„Visiems bulgarams suprantantiems imigracijos dramą sakau – pagarbiai siūlau neužverti akių, širdžių ir rankų kai beldžiasi į jūsų duris, tai geriausia jūsų tradicija. Jūsų valstybė visada laikė save tiltu tarp Rytų ir Vakarų, galinčiu susidurti su skirtingomis kultūromis, tautybėmis, civilizacijomis ir religijomis, kurios amžių amžius čia taikiai gyvena“, – sakė pontifikas

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.