Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.05 17:49

Ciklono „Fani“ aukų Indijoje ir Bangladeše padaugėjo iki 42

BNS 2019.05.05 17:49

Per cikloną „Fani“ Indijoje ir Bangladeše žuvusių žmonių skaičius sekmadienį išaugo iki 42, o gelbėtojų komandos skubėjo taisyti per audrą apgadintus vandentiekius ir kelius.

29 žmonės žuvo Indijos rytinėje Odišos valstijoje, o 13 – Bangladeše, pranešė abiejų šalių pareigūnai. Žuvusiųjų skaičius yra daug mažesnis nei per praėjusius ciklonus.

Itin galingas ciklonas „Fani“ Odišą pasiekė penktadienį. Jo vėjų greitis siekė 200 km per val., bet iki šeštadienio, kai pasiekė Bangladešą, audra susilpnėjo.

Apie 21 žuvusį žmogų pranešta iš hinduistų pilgriminio centro Purio, sakė Odišos aukšto rango pareigūnas Bishnupada Sethi.

Tarp žmonių, žuvusių Bangladeše, yra šeši žaibo nutrenkti žmonės, sakė nelaimių valdymo tarnybos pareigūnas Golamas Mostofa.

Audra išvertė tūkstančius medžių ir mobiliojo ryšio bokštų, plėšė namų stogus. Daug būstų jau trys dienos yra be elektros.

Odišos valstijos vyriausiasis ministras Naveenas Patnaikas paskelbė, kad nukentėjusiems žmonėms bus dalijami pinigai ir ryžiai, be to, 15 dienų kai kurioms bendruomenėms bus tiekiamas šiltas maistas.

„Fani“ buvo pirmas po 43 metų pertraukos vasaros ciklonas, pasiekęs Indijos Bengalijos įlankos pakrantę, ir tik trečias per pastaruosius 150 metų, sakė vyriausiasis ministras. Paprastai audros šį regioną užklumpa spalio ir lapkričio mėnesiais.

Indija pelnė Jungtinių Tautų ir kitų ekspertų pagyrų už sparčią 1,2 mln. žmonių evakuaciją, taip iki minimumo sumažinant prarastų gyvybių skaičių.

1999 metais per „supercikloną“ Odišoje žuvo beveik 10 tūkst. žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi