Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.05 16:05

Turkija pirks rusiškas raketų sistemas nepaisydama JAV grasinimų

ELTA 2019.05.05 16:05

Ankara nepaisys Jungtinių Valstijų grasinimų sankcijomis ir nelaužys duoto pažado Maskvai įsigyti rusiškas S-400 „Triumf“ raketų sistemas, teigia Turkijos viceprezidentas Fuatas Oktay`us.

Jungtinės Valstijos tikino sustabdysiančios su Turkija vykdomą naikintuvų F-35 programą, jei šalis įsigis rusiškas raketų sistemas. JAV įstatymai leidžia taikyti sankcijas kitoms šalims, jei šios perka ginkluotę iš Rusijos bendrovių.

„JAV grasinimai sankcijomis rodo, kad jie nesupranta Turkijos. Sprendimas dėl S-400 jau padarytas, o kai sandoris pasirašytas, kai žodis jau duotas, Turkija jį gerbia“, – televizijoje „Kanal 7“ kalbėjo F. Oktay`us.

Balandžio pradžioje JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as pareiškė, kad Vašingtonas nestovės šalia tuo metu, kai NATO narė perka ginkluotę iš Rusijos.

„Turkija turi pasirinkti – ji nori likti svarbia sėkmingiausio karinio aljanso pasaulio istorijoje nare, ar rizikuoti šia partneryste priimant tokius neapgalvotus sprendimus, kurie kenkia visam Aljansui“, – sakė M. Pence`as.

Vasarį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, atmesdamas Vašingtono siūlymą įsigyti „Patriot“ raketų sistemas, pareiškė, kad Turkija tęs rusiškų raketų sistemų įsigijimą.

„Susitarėme su Rusija dėl S-400 pirkimo, negalime dabar to atšaukti. Tai jau padaryta“, – žurnalistams sakė R. T. Erdoganas. Pasak Turkijos lyderio, šalis tikisi jau šių metų liepą sulaukti rusiškų S-400 sistemų pristatymo.

Turkija ir Rusija dėl S-400 „Triumf“ pirkimo pradėjo derėtis 2016 m., o sandoris patvirtintas 2017-ųjų rugsėjo 12 d. Turkija taps pirmąja NATO valstybe nare, savo šalyje naudojančia rusiškas S-400 raketų sistemas. S-400 „Triumf“ sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO priešraketinėmis sistemomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi