Pasaulyje

2019.05.05 14:53

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras siūlo baudas vaikų neskiepijantiems tėvams

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas siūlo skirti 2 500 eurų siekiančias baudas tėvams, kurie atsisako skiepyti savo vaikus. Ministras taip pat yra už tai, kad neskiepyti vaikai negalėtų lankyti vaikų darželių.

„Norime apsaugoti visus vaikus nuo tymų“, – laikraščiui „Bild am Sonntag“ sakė J. Spahnas. Atitinkamą įstatymo projektą Sveikatos apsaugos ministerija, tikino jis, jau yra parengusi.

„Todėl visi, kas eina į vaikų darželį ar mokyklą, turi būti paskiepyti. Tie vaikai, kurie į darželį dar tik užsirašę, turės tai (paskiepijimą) įrodyti“, – tikino ministras. Pasak J. Spahno, tėvai, kurių atžalos eina į mokyklą ar vaikų darželį, iki 2020-ųjų liepos turės pateikti skiepų faktą įrodančius dokumentus.

Roberto Kocho instituto duomenimis, nuo tymų Vokietijoje paskiepyta 93 proc. vaikų. J. Spahnas užsiminė norintis, kad šis skaičius augtų mažiausiai iki 95 proc.

Jungtinių Tautų Vaikų fondas (UNICEF) anksčiau skelbė, kad sergamumas tymais pasaulyje pasiekė grėsmingą mastą. UNICEF priminė, kad specialaus gydymo jau susirgusiems tymais nėra, o vakcinacija yra vienintelė patikima apsisaugojimo nuo tymų priemonė, ypač – vaikams.

UNICEF duomenimis, labiausiai sergamumas tymais pernai išaugo Ukrainoje, Filipinuose ir Brazilijoje, o tarp dešimties šalių, kuriose sergamumas tymais pernai išaugo labiausiai, yra ir Serbija bei Prancūzija.