Pasaulyje

2019.05.05 13:40

Šri Lanka po Velykų teroro išpuolių deportavo 200 islamo dvasininkų

Šri Lanka nuo per Velykas įvykdytų teroro išpuolių, nusinešusių 257 žmonių gyvybes, deportavo daugiau nei 600 užsieniečių, tarp jų 200 islamo dvasininkų, paskelbė vidaus reikalų ministras Vajira Abeywardenas.

Pasak jo, dvasininkai į šalį pateko teisėtai, tačiau užsibuvo ilgesniam laikotarpiui nei jiems suteiktos vizos. Dėl to jiems skirtos baudos ir deportacija iš Šri Lankos.

„Atsižvelgiant į dabartinę situaciją šalyje, mes peržvelgėme vizų sistemą ir priėmėme sprendimą sugriežtinti vizos išdavimo tvarką religiniams mokytojams. Iš deportuotųjų apie 200 buvo islamo dvasininkai“, – sakė V. Abeywardenas.

Velykų sekmadienio teroro išpuoliai šalyje buvo organizuoti vietos dvasininko, kuris prieš tai keliavo į kaimyninę Indiją, kur susitiko su džihadistais.

Nors ministras neatskleidė deportuotų asmenų pilietybės, policijos atstovai tikino, kad didžioji dalis per ilgai šalyje užsibuvusių užsieniečių atvyko iš Bangladešo, Indijos, Maldyvų ir Pakistano.

„Yra religinės institucijos, kurių dvasininkai keliaudavo į užsienį ištisus dešimtmečius. Tai mums nekelia jokių problemų, tačiau yra tokių, kurios it grybai išdygo visai neseniai, būtent jas mes stebėsime“, – kalbėjo V. Abeywardenas.