Pasaulyje

2019.05.05 10:58

Pompeo tiesiogiai kreipėsi į venesueliečius: atėjo laikas pokyčiams

BNS2019.05.05 10:58

JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo šeštadienį tiesiogiai kreipėsi į Venesuelos žmones, kuriuos paragino nušalinti prezidentą Nicolasą Maduro nuo valdžios, nes, anot jo, „atėjo laikas pokyčiams“.

„Jūs galite siekti, kad jūsų institucijos, jūsų karinės pajėgos ir jų vadovai laikytųsi griežčiausių standartų, ir galite reikalauti atkurti demokratiją“, – pareiškė M. Pompeo vaizdo pranešime, kuris buvo paskelbtas tuo metu, kai N. Maduro savo karines pajėgas paragino būti „pasirengusioms“ galimiems Jungtinių Valstijų kariniams veiksmams.

„Jungtinės Valstijos tvirtai palaiko jūsų laisvės ir demokratijos siekius. Jūsų drąsa ir balsai Venesuelai leis pasiekti kelią link laisvės ir klestėjimo ir mes su jumis bendradarbiausime kiekviename žingsnyje šiuo keliu“, – pareiškė JAV valstybės sekretorius.

Tuo tarpu N. Maduro ginkluotąsias pajėgas paragino būti „pasirengusioms“ tam atvejui, jeigu Jungtinės Valstijos surengtų karinį puolimą prieš Lotynų Amerikos šalį.

Venesuelos prezidentas pareiškė, jog šalies kariuomenė turi „būti pasirengusi su ginklais rankose ginti gimtąją šalį, jeigu JAV imperija vieną dieną išdrįstų paliesti šią teritoriją, šią šventąją žemę“.

Kalbą vienoje karinėje bazėje Venesuelos valstybės vadovas pasakė tuo metu, kai opozicijos lyderis Juanas Guaido naująją protestų dieną į mitingą susirinkusius savo šalininkus paragino daryti spaudimą ginkluotosioms pajėgoms ir jas raginti prisijungti prie jo siekio nušalinti N. Maduro nuo valdžios.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.