Pasaulyje

2019.05.04 12:35

Naujasis Japonijos imperatorius pasakė pirmąją viešą kalbą

BNS2019.05.04 12:35

Naujasis Japonijos imperatorius Naruhito šeštadienį paragino japonus drauge su tarptautine bendrija siekti taikos visame pasaulyje, šeštadienį pirmą kartą sakydamas viešą kalbą dešimtims tūkstančių džiūgavusių ir vėliavomis mojavusių žmonių.

„Nuoširdžiai tikiuosi,kad mūsų šalis drauge su kitomis užsienio valstybėmis sieks taikos ir tolesnės raidos visame pasaulyje“, – pareiškė trečiadienį į Chrizantemų sostą įžengęs 59 metų monarchas.

Japonijos 126-asis imperatorius, vilkėdamas dieninį fraką, trumpam pasirodė Tokijo centre esančių Imperatoriaus rūmų įstiklintame balkone kartu su kitais suaugusiais karališkosios šeimos nariais, įskaitant imperatorę Masako.

Masako dėvėjo elegantišką geltoną ilgarankovę suknelę ir prie jos priderintą skrybėlaitę bei perlų vėrinį.

Sosto atsisakęs imperatorius Akihito (Akihitas) ir jo sutuoktinė Michiko (Mičiko) neprisijungė prie savo vaikų, nes nusprendė po tris dešimtmečius trukusio valdymo nebevykdyti jokių oficialių pareigų.

85 metų Akihitas yra pirmasis per daugiau nei du šimtmečius sosto atsižadėjęs japonų monarchas.

Karališkoji šeima ketina šeštadienį pasirodyti viešumoje iš viso šešis kartus. Prieš pirmąjį pasirodymą prie rūmų pagrindinių vartų buvo susirinkę maždaug 50 tūkst. žmonių, pranešė nacionalinis transliuotojas NHK.

Spalio 22-ąją planuojama surengti didesnio masto iškilmes: tą dieną Naruhito ir Masako dėvėdami tradicines mantijas pasirodys per ceremoniją rūmuose, o vėliau jiedu bus iškilmingai vežami Tokijo gatvėmis, kur juos pasveikins daugybė pasaulio lyderių ir karališkųjų šeimų narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt