Naujienų srautas

Pasaulyje2019.05.03 16:28

Opozicijai nepavyksta pakeist Venesuelos režimą, kurį ištikimai remia kariuomenė

Po dvi dienas trukusių neramumų Venesueloje, valdžia liko Nicolo Maduro režimo rankose, o kariuomenė prezidentui dar kartą prisiekė ištikimybę.

Nors opozicija tikina, kad antradienį paskelbta operacija „Laisvė“ yra N. Maduro režimo pabaigos pradžia, analitikai opozicionieriaus Juano Guaido galimybes periimti valdžią Venesueloje vertina atsargiai. Nepavykęs perversmas silpnina opozicijos įvaidį, o svarbiausiam šalies politiniam žaidėjui – kariuomenei – J. Guaido neturi ką pasiūlyti.

Analitikai teigia, kad J. Guaido planai nuversti režimą nepavyko pritrūkus kritiškai svarbaus kariškių ir piliečių palaikymo. Patys venesueliečiai tikina, kad penktus metus krizės kamuojamoje šalyje tenka rinktis: protestas ar maistas ant stalo.

„Jei neuždirbsiu, maisto namuose nebus, vaikai badaus, nepateks į mokyklą. Jei vyriausybė ar kas kitas remtų mane ir mano šeimą, būčiau dalyvavęs demonstracijose“, – žurnalistams pasakojo vietos pardavėjas Richardas Hernandezas.

Jokių pokyčių nėra ir Venesuelos bei Kolumbijos pasienio punktuose. Tik iš šalies bėgantieji venesuliečiai, prisijungsiantys prie daugiau nei milijono tautiečių kaimyninėje šalyje kalba apie neišsipildžiusius lūkesčius.

Su būriu kariškių ir išlaisvintu buvusiu opozicionieriumi Leopoldu Lopezu, J. Guaido antradienį N. skelbė Maduro režimo pabaigą. Bet po dvi dienas trukusių neramumų, per kuriuos sužeisti dešimtys ir žuvo keturi žmonės, kariuomenė liko vyriausybės pusėje, o L. Lopezas glaudžiasi Ispanijos ambasadoje. Tiesa, opoziciozinierius tikina, kad šios savaitės protestai – ne pabaiga.

Bet abejoja analitikai. Nors J. Guaido šiandien pakvietė rengti taikias demonstracijas karinėse bazėse, persivilioti
kariuomenę į savo pusę opozicijai veikiausiai nepavyks.

Žinios. Rinkimai: pirmąsyk galės dalyvauti ir regos negalią turintys rinkėjai

Plačiau žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi