Pasaulyje

2019.05.03 14:49

Šiaurės Korėjoje aštrėja maisto produktų krizė – kasdienis racionas tesiekia 300 gramų

ELTA2019.05.03 14:49

Maisto produktų stygius Šiaurės Korėjoje, Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, paaštrėjo ir pasiekė naują kulminaciją. Nuėmus prasčiausią per dešimtmetį derlių, komunistinė vadovybė kasdienį maisto racioną sumažino iki 300 gramų.

Tai penktadienį pranešė JT Pasaulio maisto programa (WFP) ir Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), kuriomis remiasi agentūra „Reuters“.

Šios abi JT organizacijos yra vienos ir nedaugelio, turinčių prieigą prie užsienio izoliuotos šalies, kuri, be to, kenčia dėl sankcijų, paskelbtų dėl jos branduolinės ir raketų programos.

Dėl prasto derliaus, kurį lėmė sausra ir potvyniai, 10 mln. Šiaurės Korėjos gyventojų iš 25 mln. junta didelį maisto produktų stygių. „Tai reiškia, kad jie neturės pakankamai maisto iki kito derliaus“, - sakė WFP atstovas Hervė Verhooselis. Iš viso 17,5 mln. šiaurės korėjiečių yra priklausomi nuo valstybės skiriamo maisto produktų raciono. Dešimto dešimtmečio viduryje šalyje nuo bado mirė 3 mln. žmonių.

Ir šiais metais derliaus perspektyvos kelia nerimą, kalbėjo H. Verhooselis. Be blogų klimatinių sąlygų žemės ūkiui smogia ir degalų, trąšų bei atsarginių dalių stygius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt