Pasaulyje

2019.05.03 10:50

Indijoje ciklonas pasiglemžė pirmąsias aukas, evakuojami šimtai tūkstančių žmonių

Rytinę Indijos pakrantę pasiekė itin stiprus ciklonas „Fani“. Jis atnešė smarkias liūtis bei stiprius vėjus, kurie gali pasiekti 200 kilometrų per valandą greitį. Kai kuriose vietovėse jau pranešama apie potvynius, virstančius medžius, niokojamus namus.

Indijos meteorologų duomenimis tokios galios ciklonas paskutinį kartą rytinę šalies Orisos pakrantę nusiaubė 1999-aisiais. Tada žuvo apie 10 tūkst. žmonių, o nuostoliai siekė 4,5 mlrd. JAV dolerių.

Po tokios skaudžios pamokos Indijos valdžia gerokai sustiprino 50 mln. gyventojų turinčios valstijos gelėbėjimo tarnybas.

„Kelias patarąsias dienas ruošiame gelbėjimo planus. Išsiuntinėjome perspėjimus vietos valdžios atstovams. Užtikrinsime, kad visi, kuriems gresia pavojus, būtų identifikuoti ir perkelti į ciklonų centrus. Kaip žinote, Orisoje turime daug infrastruktūros skirtos ciklonams. Pastatėme 897 prieglobsčio centrus“, – žurnalistams sakė specialusis pagalbos komisaras Bishnupada Sethi.

Nuo Bengalijos įlankos į šiaurę slankančio ciklono „Fani“ centre vėjo greitis gūsiuose gali pasiekti 200 kilometrų per valandą. Ciklonas taip pat atnešia smarkias liūtis. Dėl tokių prognozių vietos valdžia liepė evakuoti iš žemesnių pakrantės zonų daugiau kaip 800 tūkst. žmonių.

„Pirma evakuojame nėščias ir maitinančias motinas, ir itin senus žmones bei žmones iš šiaudais dengtų namų, nes jie gali nukentėti labiausiai. Taigi, stengiamės išvengti žmonių aukų ir suteikti evakuotiesiems prieglobstį. Oficialūs valdžios žmonės rūpinais, kad jie būtų aprūpinti pienu ir kitais būtiniausiais dalykais“, – teigė Orisos savivaldos atstovas Bendalam Ashok.

Dėl uraganinių vėjų uždaryti oro uostai Bangalijos įlankos pakrantėje ir atšaukta dauguma traukinių. Užslinkęs ant seklumos ciklonas turėtų pasisukti dar labaiu į rytus, bet jo galia pradės sparčiai silpnėti. Prognozuojama, kad šeštadienį jis pasieks kaimyninį Bangladešą virtęs stipria tropine audra.

Žinios. Prezidento rinkimų reitingai

Pirmosios aukos

Penktadienį ciklonas nusinešė dvi gyvybes, pranešė vienas pareigūnas.

„Dabar galiu patvirtinti dvi mirtis. Vienas senas vyras vienoje iš prieglaudų mirė nuo širdies smūgio. Dar vienas žmogus išėjo į lauką per audrą nepaisydamas perspėjimų ir žuvo, kai ant jo nuvirto medis“, – naujienų agentūrą AFP informavo Odišos valstijos Specialiosios pagalbos tarnybos komisaras B. Sethi.