Pasaulyje

2019.05.02 16:10

Maduro prašo Venesuelos kariuomenę priešintis mėginimams nuversti valdžią

BNS2019.05.02 16:10

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro ketvirtadienį paragino šalies kariuomenę jį paremti ir neleisti įvykdyti valstybės perversmo.

„Mūsų tėvynės kariai, atėjo laikas kovoti. Turime parodyti pasauliui, kad Venesuela turi stiprias, lojalias, vieningas ginkluotąsias pajėgas, pasirengusias priešintis mėginimams nuversti valdžią“, – pareiškė N. Maduro, kreipdamasis į kariškius. Šią kalbą transliavo kai kurios Lotynų Amerikos šalių žiniasklaidos priemonės.

Kiek anksčiau opozicijos lyderis Juanas Guaido paragino kariuomenę palaikyti jį, o ne N. Maduro.

„Broliai iš Venesuelos ginkluotųjų pajėgų! Prisiekėte ginti Venesuelą, o ne uzurpatorių, besislepiantį, jums matant, kaip žudomi jūsų broliai“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

Venesuelos sostinėje Karakase per Gegužės 1-osios susirėmimus tarp opozicijos šalininkų ir šalies ginkluotųjų pajėgų buvo nušauta moteris, o dar mažiausiai 46 žmonės – sužeisti.

Trečiadienio susirėmimai vyko J. Guaido bandant sutelkti demonstrantus prieš N. Maduro.

27 metų Jurubith Rausseo, kuriai „per demonstraciją kulka pataikė į galvą“, mirė klinikoje, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė nevyriausybinė organizacija „Observatorio Venezolano de Conflictividad Social“ (OVCS). Organizacija pasmerkė demonstrantės žūtį, kurią pavadino nužudymu.

Įtampa Venesueloje smarkiai išaugo opozicijos lyderiui, parlamento pirmininkui J. Guaido pasitelkus konstituciją ir sausio 23 dieną pasiskelbus laikinuoju šalies prezidentu. Jis tvirtina, kad N. Maduro perrinkimas pernai buvo neteisėtas.