Pasaulyje

2019.05.02 15:06

Čekijos viešbutis teisėtai nepriima svečių iš Rusijos, pripažino teismas

LRT.lt2019.05.02 15:06

Čekijos konstitucinis teismas nusprendė, kad vieno viešbučio savininkas teisėtai nepriėmė visų svečių iš Rusijos dėl šios šalies įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos, praneša „The Moscow Times“.

Tomaszas Krčmaras protestuoja prieš 2014 metais įvykdytą agresijos aktą prieš Ukrainą ir uždraudė jam priklausančiame viešbutyje apsistoti visiems žmonėms atvykstantiems iš Rusijos. Vėliau jis suteikė galimybę svečiams apsistoti, bet pirmiausiai jie turėjo pasirašyti raštą, jog nepritaria pusiasalio aneksijai.

Čekijos konstitucinio teismo sprendimas paneigė prieš tai priimtą priešingą šalies aukščiausiojo teismo nutartį. Nutartyje pažymima, jog T. Krčmaras elgėsi racionaliai ir laikydamasis Čekijos bei Europos Sąjungos pozicijos dėl Krymo aneksijos.

2014 metais ant Ostravo mieste esančio „Brioni Boutique“ viešbučio durų atsirado užrašas „Nuo 2014 metų kovo 24 dienos mes atsisakome priimti Rusijos Federacijos piliečius dėl įvykdytos Krymo aneksijos. Atsiprašome visų padorių Rusijos piliečių. Jūsų „Brioni Boutique“ viešbutis“.

„Kol Rusija sustos pasiimusi Krymą, ES yra pasiruošusi į tai nekreipti dėmesio ir toliau veikti lyg niekur nieko, kad tik atsikratytų nepatogaus galvos skausmo. Jei kieno nors atmintis per trumpa, kad pasimokytų iš 1939 metų įvykių, bent jau pabandykite prisiminti 1968-uosius arba 2008 m. Sakartvele“, – portalui „Radio Free Europe/Radio Liberty“ tada sakė T. Krčmaras, kurio močiutė kilusi iš Ukrainos.

„Konstitucinis teismas nusprendė, kad ankstesnis teismo nutarimas pažeidė ieškovo politinių pažiūrų laisvės teisę“, – teismo nutartį cituoja „The Moscow Times“.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt